Czy samodzielnie składane meble są bezpieczne dla dzieci?

Drukuj
 

XXI wiek niesie za sobą wiele udogodnień również dla przyszłych rodziców. Komfortem jest możliwość robienia zakupów przed ekranem komputera, z kubkiem gorącej herbaty w dłoni i w zaciszu własnego domu. W Internecie można zasięgnąć informacji na każdy temat, przejrzeć oferty producentów mebli i akcesoriów do pokoju dziecięcego. Istnieje także możliwość zakupu i zamówienia dostawy do domu. W przypadku mebli, towar trzeba samodzielnie rozpakować i złożyć z wielu części. Czy rodzice mają się czego obawiać? Czy samodzielnie składane meble są bezpieczne? Trwałe? Czy na pewno sami poradzą sobie z montażem? Przecież nikt nie lubi czytać instrukcji.

fot. Pinio

Wielu rodziców potwierdza, że taka forma zaangażowania rodziny budzi satysfakcję i spokój o bezpieczeństwo małego człowieka. Składanie mebli może więc nieść za sobą wiele dobrego, mimo początkowych obaw, których czasem jest wiele. Jakiekolwiek instrukcje montażu raczej nie budzą entuzjazmu lub pozytywnych skojarzeń. Budzą rezygnację, przywołują wspomnienia godzin spędzonych na walce z papierem, stertą materiałów i śrubek. Kojarzą się z frustracją i niezadowoleniem z usług producenta lub firmy kurierskiej. Niektórzy nawet nie chcą słyszeć o samodzielnym składaniu mebli, a tymczasem warto wiedzieć, że wiele w tym temacie się zmieniło. Meble polskiej marki Pinio zostały zaprojektowane w stylu skandynawskim, który zapewnia łatwość montażu i bezpieczeństwo użytkowania. Styl ten wyróżnia się prostą i lekką konstrukcją a także naturalnymi materiałami wykonania jak lite drewno sosnowe lub bukowe, ponadto malowane są bezpiecznymi farbami na bazie wody. Tak zaprojektowane meble to gwarancja łatwości montażu i bezpieczeństwa użytkowania. Nie powinny więc budzić żadnych obaw.

fot. Pinio

Przeglądając oferty producentów mebli, można ocenić poziom trudności montażu. Taką opcję znajdziemy również na stronie internetowej Pinio, gdzie do oferty załączono instrukcje montażu poszczególnych mebli.

Trzeba pamiętać, że nawet w przypadku mebli do samodzielnego montażu czas oczekiwania na dostawę sięga kilku tygodni. Zamówienie należy złożyć z wyprzedzeniem, by zdążyć przed przyjściem dziecka na świat. O ile bez szafy można sobie jakoś poradzić, w przypadku łóżeczka może być trudno. Najlepiej, jeśli meble złożymy i przygotujemy wcześniej, żeby mieć czas na dobranie pozostałych elementów wyprawki jak tekstylia, pierwsze zabawki a także oświetlenie.

fot. Pinio

Widok kilku stron instrukcji, który początkowo budzi dystans lub zniechęcenie, szybko zniknie w trakcie postępującej pracy i płynącej z niej satysfakcji. Jakiekolwiek wątpliwości wynagrodzi rodzicom magia samodzielnego przygotowywania przestrzeni dla dziecka, osobistego wkładu jakim jest przekształcanie sterty desek i śrubek w pierwsze łóżeczko małego człowieka. Na blogu „Wyrwane z kontekstu” znajdziemy wpis o treści „Najpiękniejszy widok na świecie to partner składający meble dla waszego dziecka”. Składanie mebli, ku zaskoczeniu rodziców, może okazać się świetną zabawą.

fot. Pinio

Wspólne montowanie mebli pobudza podekscytowanie jakie towarzyszy oczekiwaniu. Po dobrze wykonanej pracy, przygotowani rodzice mogą w spokoju odliczać dni, godziny, minuty do narodzin upragnionej pociechy.

Meble: Pinio
Tekstylia: Lamps&Company

Pozostaw komentarz


bardzo słabasłabadostatecznadobrabardzo dobra (brak oceny)
Loading ... Loading ...

Ostatnio dodane

Strefa dziecka w “dorosłej” łazience
Dzieci chętnie naśladują dorosłych i chcą być...
Miętowe dekoracje do pokoju dziewczynki
Delikatna mięta w odcieniu pastelowym jest także doskonałym...
Designerskie meble dla nastolatka
Przestrzeń pokoju młodzieżowego to miejsce intensywnego czasu dorastania:...
Pomysł na prezent dla dziewczynki i chłopca
Drewniany domek dla lalek, drewniana kolejka – to od pokoleń...
Designerskie łóżko jak domek
Domek marzeń cechuje doskonała jakość wykonania, w połączeniu z...

Kalendarz

Maj 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031