Elektryczne wspomaganie szafek i szuflad

Drukuj
 

Systemy elektrycznego wspomagania otwierania szafek i szuflad to rozwiązanie coraz częściej spotykanie w polskich domach. Jeszcze do niedawna przez wielu uznawane za niepotrzebny gadżet, dziś swoją funkcjonalnością zdobywają serca kolejnych użytkowników. Jak działają i co dokładnie oferują?

Kto z nas przygotowując w kuchni posiłek choć raz nie marzył o tym, aby mieć jeszcze jedną rękę? Żeby otworzyć szafkę lub szufladę i wyrzucić odpadki, żeby nie ubrudzić frontu (nawet tego bezuchwytowego), by w końcu szybciej i efektywniej pracować… Kto z nas przesuwając ciężki front szafy garderobianej i mając ręce zajęte stosem ubrań – nie był zmuszony poprosić o pomoc?

fot. REJS

Teraz nowoczesna technologia pozwala w pewien sposób spełnić te marzenia i wyeliminować utrudnienia. Elektryczne systemy wspomagania otwarcia szafek i szuflad umożliwiają bezproblemowe otwarcie frontów nawet wówczas, gdy mamy zajęte lub brudne ręce. Wystarczy lekki dotyk kolanem, łokciem czy biodrem i szafka otwiera się automatycznie. Z kolei dłuższy dotyk – na przykład gdy się opieramy – jest przez system interpretowany inaczej i nie inicjuje ruchu. Zamknięcie szafek – nawet tych górnych, w których front uchyla się ku górze – również nie nastręcza problemów – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk.

fot. REJS

Nowoczesne, wspomagane energią elektryczną systemy oferowane są przez kilku producentów akcesoriów meblowych – firmy Blum, Hettich, Grass. Zastosowanie znajdują w pomieszczeniach o różnych funkcjach – kuchniach, garderobach, a nawet salonach czy sypialniach. Montowane wewnątrz korpusów szaf i szafek dla postronnego obserwatora są kompletnie niezauważalne, dlatego sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i typowo tradycyjnych, a nawet stylizowanych. Ich ukrycie sprawi, że nie będą budziły niepotrzebnego dysonansu między technologią, a klasycznymi formami mebli.

fot. REJS

Uniwersalność tych rozwiązań sprawdza się również w duetach z systemami akcesoryjnymi firmy REJS, z którymi są absolutnie kompatybilne. Dzięki odpowiedniej budowie wysokie carga (nawet te o ładowności do 90 kg), szuflady, a także np. systemy garderobiane  producenta z Rypina, można ukryć za frontem, którego otwieranie wspomaga elektryczny mechanizm. Co ważne nawet w przypadku awarii i braku zasilania, dostęp do zawartości mebli nie jest niczym utrudniony – wówczas fronty można otworzyć mechaniczne. Zaś zaawansowana technologia pozwoliła zminimalizować zużycie prądu do tak niskiego poziomu, że jest on w zasadzie niezauważalny.

Pozostaw komentarz


bardzo słabasłabadostatecznadobrabardzo dobra (brak oceny)
Loading ... Loading ...

Ostatnio dodane

Komfortowe garderoby typu walk-in
Produkowane na wymiar meble idealnie dopasowywane są do przeznaczonej...
Ciemna zieleń w sypialni: jak ją wykorzystać?
Szlachetna, szmaragdowa zieleń pojawiła się we wnętrzarskich...
Modna sypialnia z litego drewna
Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu nie tylko dlatego, że...
Niezastąpione w sypialni nocne szafki
Najważniejszy mebel w sypialni to oczywiście wygodne łóżko...
Komfortowa garderoba jak… z filmu
“Nie potrzebuję pierścionka, daj mi tylko dużą garderobę”...

Kalendarz

Styczeń 2018
pon wt śr czw pt sob nie
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031