Jak szybko wyczyścić nagrobek?

Drukuj
 

Przed nami, już niebawem, Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W polskiej tradycji te dwa pierwsze dni listopada spędzane są rodzinnie przy udekorowanych kwiatami i zniczami  grobach bliskich. Dni wcześniejsze, zanim cmentarze rozświetli łuna od tysięcy zniczy, wiążą się przede wszystkim z pracami porządkowymi: nagrobki są myte, a ścieżki porządkowane.

Myjka terenowa Kärcher

I wydawałoby się, że o czyszczeniu kamiennych płyt nagrobków powiedziano już prawie wszystko. Jednak nie! Wraz z pojawieniem się nowych urządzeń niejedno może jeszcze zaskoczyć, tak jak zastosowanie myjki terenowej Kärcher do prac porządkowych na cmentarzu. Choć ta niskociśnieniowa mobilna myjka została zaprojektowana z myślą o turystyce pieszej i rowerowej, wymagającej np. czyszczenia roweru w plenerze, ubłoconych po spacerze butów czy też kół wózka dziecięcego, to jest wykorzystywana przez użytkowników do czyszczenia kamiennych pomników cmentarnych. To właśnie „terenowe” cechy użytkowe myjki czynią ją idealną do tych prac.

Myjka terenowa Kärcher

Kompaktowe rozmiary urządzenia sprawiają, że bez trudu zmieści się ona w bagażniku każdego auta. Myjka jest lekka (jedynie 2,5 kg) i łatwo ją przenieść, poręczny pistolet spryskujący oraz spiralny wąż (dł. 2,8m) są wygodnie przechowywane pod pojemnym (4 l) zbiornikiem na wodę. Litowo-jonowy akumulator zapewnia czas pracy myjki w zupełności wystarczający do wykonania niezbędnych prac czyszczących przy nagrobkach (15 min). Dostęp do wody na cmentarzu nie wymaga noszenia dodatkowych zbiorników wody, szczotka w wyposażeniu myjki terenowej Kärcher skutecznie usuwa trudniejsze zabrudzenia emisyjne z płyt kamiennych. Sama praca urządzenia jest nieskomplikowana i cicha. Wystarczy spryskać nagrobek wodą, przetrzeć szczotka, a rozpuszczony w wodzie brud spłukać ponownie niskociśnieniowym strumieniem wody.  Takie mycie nagrobków to znaczące skrócenie czasu pracy. A zaoszczędzony przy tym wysiłek włożymy jeszcze w piękne udekorowanie grobu. I już nie musimy się spieszyć. W kolejnych dniach czas płynąć nam będzie inaczej niż zwykle, na zadumie i wspominaniu bliskich.

Myjka terenowa Kärcher

Pozostaw komentarz


bardzo słabasłabadostatecznadobrabardzo dobra (brak oceny)
Loading ... Loading ...

Ostatnio dodane

Narzędzia wielofunkcyjne. 26 w 1?
Wybór właściwego narzędzia to dla fachowego wykonawcy jedna z najważniejszych...
5 gadżetów do warsztatu faceta
Technologia wybierana przez NASA, dopasowująca się do dłoni rękojeść...
Jak zamontować świąteczne dekoracje?
Kołki rozporowe, trytki, kleje montażowe, gwoździe, wkręty...
Prezent dla dużych i małych majsterkowiczów
Rozbudź w dziecku pasję do majsterkowania.
Myjka wysokociśnieniowa. Koniec z ręcznym myciem aut
Myjką wysokociśnieniową umyjesz nie tylko auto,...

Kalendarz

Styczeń 2021
pon wt śr czw pt sob nie
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031