Jak szybko wyczyścić nagrobek?

Drukuj
 

Przed nami, już niebawem, Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W polskiej tradycji te dwa pierwsze dni listopada spędzane są rodzinnie przy udekorowanych kwiatami i zniczami  grobach bliskich. Dni wcześniejsze, zanim cmentarze rozświetli łuna od tysięcy zniczy, wiążą się przede wszystkim z pracami porządkowymi: nagrobki są myte, a ścieżki porządkowane.

Myjka terenowa Kärcher

I wydawałoby się, że o czyszczeniu kamiennych płyt nagrobków powiedziano już prawie wszystko. Jednak nie! Wraz z pojawieniem się nowych urządzeń niejedno może jeszcze zaskoczyć, tak jak zastosowanie myjki terenowej Kärcher do prac porządkowych na cmentarzu. Choć ta niskociśnieniowa mobilna myjka została zaprojektowana z myślą o turystyce pieszej i rowerowej, wymagającej np. czyszczenia roweru w plenerze, ubłoconych po spacerze butów czy też kół wózka dziecięcego, to jest wykorzystywana przez użytkowników do czyszczenia kamiennych pomników cmentarnych. To właśnie „terenowe” cechy użytkowe myjki czynią ją idealną do tych prac.

Myjka terenowa Kärcher

Kompaktowe rozmiary urządzenia sprawiają, że bez trudu zmieści się ona w bagażniku każdego auta. Myjka jest lekka (jedynie 2,5 kg) i łatwo ją przenieść, poręczny pistolet spryskujący oraz spiralny wąż (dł. 2,8m) są wygodnie przechowywane pod pojemnym (4 l) zbiornikiem na wodę. Litowo-jonowy akumulator zapewnia czas pracy myjki w zupełności wystarczający do wykonania niezbędnych prac czyszczących przy nagrobkach (15 min). Dostęp do wody na cmentarzu nie wymaga noszenia dodatkowych zbiorników wody, szczotka w wyposażeniu myjki terenowej Kärcher skutecznie usuwa trudniejsze zabrudzenia emisyjne z płyt kamiennych. Sama praca urządzenia jest nieskomplikowana i cicha. Wystarczy spryskać nagrobek wodą, przetrzeć szczotka, a rozpuszczony w wodzie brud spłukać ponownie niskociśnieniowym strumieniem wody.  Takie mycie nagrobków to znaczące skrócenie czasu pracy. A zaoszczędzony przy tym wysiłek włożymy jeszcze w piękne udekorowanie grobu. I już nie musimy się spieszyć. W kolejnych dniach czas płynąć nam będzie inaczej niż zwykle, na zadumie i wspominaniu bliskich.

Myjka terenowa Kärcher

Pozostaw komentarz


bardzo słabasłabadostatecznadobrabardzo dobra (brak oceny)
Loading ... Loading ...

Ostatnio dodane

Prasowanie bez ryzyka przypalenia
Philips Azur Elite to zaawansowane, inteligentne żelazko parowe zapewniające...
Nie marnuj czasu na odkurzanie!
Koniec z marnowaniem czasu na odkurzanie! Wyposażony w filtr HEPA odkurzacz...
Jak wybrać odkurzacz automatyczny?
Też zastanawiasz się nad zakupem? Sprawdź, na co zwracać uwagę...
Akumulatorowy odkurzacz do zadań specjalnych
Wszechstronny, ergonomiczny, lekki, zaawansowany technologicznie...
Zobacz inteligentny apartament pokazowy
To jeden z najnowocześniejszych w Europie apartamentów pokazowych,...

Kalendarz

Styczeń 2018
pon wt śr czw pt sob nie
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031