Modne dodatki dla miłośników natury

Drukuj
 

Im bardziej oddalamy się od natury, tym bardziej za nią tęsknimy. Jednak  porzucić miasto – wielką maszynę, w której jesteśmy tylko bezosobowymi trybikami – i zaszyć się w dzikiej głuszy, aby wieść proste życie dyktowane porami roku, mogą tylko nieliczni. Wszyscy natomiast możemy otaczać się przedmiotami, które dadzą nam poczucie bliskości natury i innych ludzi.

Nasze marzenia o powrocie do korzeni dostrzegają na szczęście producenci i  próbują je spełnić w jedyny możliwy dla siebie sposób, czyli tworząc rzeczy dawnymi metodami z materiałów stosowanych od wieków. Do takich firm należy między innymi HK Living i Urban Nature Culture, nowa marka w ofercie dutchhouse.pl.

Urban Nature Culture założyła mieszająca w Amsterdamie Holenderka Anne Marie Hermans. Jej wizją jest kultywowanie przyrody w mieście i zbliżanie do siebie ludzi poprzez nauczanie szacunku dla odmiennych tradycji, a w efekcie wzajemnej tolerancji.

Urban Nature Culture

Temu celowi służą produkty marki, inspirowane tradycyjnymi wyrobami z odwiedzanych przez nią różnych zakątków świata. Mają one, jak mówi projektantka, przekazywać nam cząstkę zasłyszanych w podróży opowieści i ukazywać naszym oczom zaginione skarby. Są to głównie naczynia stołowe i dekoracyjne, obrusy  i inne tekstylia, wszystkie wykonywane ręcznie z naturalnych materiałów, takich jak ceramika, bambus, szkło z recyklingu, odpady bawełniane, drewno mango i bofofee (pozyskiwane w Etiopii). Do zdobiących je ornamentów również dostarczają wzorców dzieła bezimiennych artystów, wyszukane przez nią w zapomnianych miejscach na mniej lub bardziej odległych kontynentach.

Urban Nature Culture

Urban Nature Culture

Urban Nature Culture

Szacunkiem do rękodzieła szczyci się też inna holenderska firma – HK Living. Proponowane przez nią talerze, miseczki, misy, kubki, wazony, donice czy inne domowe przedmioty o nieskomplikowanych kształtach i idealnie wyważonych proporcjach powstają w warsztatach stosujących tradycyjne metody produkcji. I tak, kuchenne deski są żmudnie strugane z kawałków drewna, a abażury lamp cierpliwie wyplatane ze sznurka czy wikliny. Ceramiczne naczynia toczy się na kole garncarskim i ręcznie nakłada na nie szkliwo. Oczywiście, wszystko to robią konkretni ludzie, nierzadko zostawiając na przedmiocie swój ślad. A my, widząc delikatne wgłębienia, odcisk palca, nieidealnie równy brzeg, zaciek czy supełek, wiemy, że rzecz tę wykonała nie bezduszna maszyna, tylko człowiek, który ma swoje marzenia i historię. Dzięki temu staje się on nam bliższy!     

HK Living

HK Living

HK Living

Przedmioty obydwu marek można kupić w dutchhouse.pl

Pozostaw komentarz


bardzo słabasłabadostatecznadobrabardzo dobra (brak oceny)
Loading ... Loading ...

Ostatnio dodane

Trend metalu w aranżacji domu
Nowy rok to czas postanowień i nowych przedsięwzięć. Jednym z takich...
Prezent dopasowany do pasji i osobowości
Święta to prezenty! Na zbliżającą się gwiazdkę stylistki...
Najmodniejsze lampy podłogowe na trójnogu
Lampy podłogowe na trójnogu od kilku sezonów królują...
Wyczaruj w swoim domu świąteczny nastrój
Święta to czas szczególny, który wzbudza w nas same pozytywne...
5 pomysłów na piękne i niedrogie prezenty
Pamiętaj, że prezent nie musi być drogi czy wymyślny...

Kalendarz

Marzec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031