Proste pranie w niskich temperaturach

Drukuj
 

Na polski rynek wchodzą właśnie dwa modele pralek marki Candy z nowej linii GRANDÓ EVO. Zastosowano w nich unikalną technologię Mix Power System, pozwalającą dwukrotnie zwiększyć skuteczność prania w niskich temperaturach.

Pranie w 20°C, skuteczność jak przy 40°C

EVO-1274LW

GRANDÓ EVO to pierwsza pralka z programem prania w 20˚C opartym na technologii Mix Power System. Umożliwia ona bardziej efektywne wykorzystanie właściwości piorących detergentu, dzięki czemu można obniżyć standardową temperaturę prania i już w 20˚C uzyskać rezultaty osiągane dotąd przy 40˚C. Program 40˚C pozwala osiągnąć skuteczność jak przy 60˚C, a do najtrudniejszych zabrudzeń dedykowany jest program 60˚C. Mix Power System gwarantuje także wysoką skuteczność płukania, które odbywa się poprzez spryskiwanie włókien wodą z dyszy pod wysokim ciśnieniem. To pozwala na dokładne usunięcie resztek detergentu i zapewnia oszczędność wody.

W początkowej fazie cyklu prania Mix Power System łączy wodę i detergent w jeden roztwór o wysokim stężeniu. Następnie system wprowadza ten roztwór do wnętrza bębna pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu dociera on do wszystkich pojedynczych włókien tkaniny. W tym czasie następuje szybki obrót bębna, dzięki któremu ładunek rozkłada się równomiernie. Zmieszane woda i detergent przedostają się samego środka, a więc tam, gdzie najtrudniej jest uzyskać właściwy efekt prania. To rozwiązanie stanowi krok naprzód wobec metody tradycyjnej, w której woda i detergent łączą się dopiero wewnątrz bębna, stopniowo, w miarę jego mechanicznych obrotów.

Maksymalna ochrona tkanin i kolorów

Dzięki systemowi efektywnego prania już w 20˚C możliwe jest wyeliminowanie niekorzystnego wpływu temperatury na włókna, co ma znaczenie zwłaszcza przy praniu tkanin delikatnych, np. wełny czy jedwabiu. Także w przypadku tkanin składających się z materiałów mieszanych, wysoka temperatura może spowodować niekorzystne zmiany ich struktury. Skurczenie się niektórych włókien, przy zachowaniu niezmienionych własności pozostałych, może powodować efekt pofałdowania tkaniny. Dlatego też obniżona temperatura prania w GRANDO EVÓ pozwala na zachowanie komfortu tkanin i ochronę ich kolorów. Dodatkowo, dzięki funkcji Candy Mix&Wash zyskujemy możliwość równoczesnego prania białych i kolorowych ubrań. Niska temperatura prania chroni bowiem przed zafarbowaniem tkanin.

Pralki przyjazne środowisku i domowym finansom

EVO-1484LW

Nowatorski system płukania w pralkach GRANDÓ EVO pozwala ograniczyć zużycie wody podczas cyklu prania o 15%. Natomiast dzięki możliwości prania już w 20˚C zużywamy 60% mniej energii w porównaniu do prania w 40˚C. Dodatkowo, inteligentna pralka GRANDÓ EVO pozwala dokonać optymalizacji czasu prania oraz zużycia wody i energii elektrycznej w zależności od wielkości wsadu.

Design, który wyznacza trendy

GRANDÓ EVO wyróżnia się wśród innych pralek również pod względem designu połączonego z funkcjonalnością. Na rynku nie ma innych pralek ładowanych od frontu, których drzwiczki byłyby umiejscowione wyżej niż w nowych pralkach Candy. Dodatkowo, drzwiczki są jeszcze większe, z nowatorskim uchwytem umiejscowionym w górnej części, co przekłada się na wygodę użytkowania. Elegancki, intuicyjny wyświetlacz, zapewnia elastyczność ustawień parametrów prania, a ergonomiczne pokrętło umożliwia wybór cyklu prania dostosowanego do potrzeb.

Wprowadzone właśnie na rynek polski modele EVO to: 1274 LW (wsad 7 kg, 1200 obr/min) oraz 1484 LW (wsad 8 kg, 1400 obr/min). Oprócz programów w systemie MPS 20˚C, 40˚C, 60˚C pralki te umożliwiają korzystanie z programów szybkich, a także posiadają specjalny program do prania wełny. Wymiary: 89cmx65cmx56cm. Cena modelu 1274 LW wynosi 1899 zł brutto, a 1484 LW kosztuje 2299 zł brutto.

Pozostaw komentarz


bardzo słabasłabadostatecznadobrabardzo dobra (3 głosów, ocena: 3,30 / 5)
Loading ... Loading ...

Ostatnio dodane

Lustro w łazience. Które wybrać?
Lustro to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki....
Dodatki do każdej łazienki
Dodatki w łazience sprawiają, iż pomieszczenie to staje się bardziej...
Kolorowe umywalki: sztuka i design
Każdy kolor wywołuje w nas wiele różnych emocji. To subiektywne...
Piękne wanny we włoskim stylu
Łazienka to miejsce, w którym zaczynamy i kończymy dzień. To czas...
Interaktywne lustro: nowinka techniczna nie tylko do łazienki
Dotykowy monitor schowany pod łazienkowym...

Kalendarz

Wrzesień 2020
pon wt śr czw pt sob nie
« Sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930