Rośliny podczas urlopu. Co z nimi zrobić?

Drukuj
 

Sezon wakacyjny w pełni. Pora więc zastanowić się, co zrobić z roślinami podczas urlopu, aby nie uschły. Jak je podlewać? Oto nasze wskazówki. Sprawdź i zainspiruj się!

Zarówno rośliny uprawiane w doniczce, jak i w gruncie, do prawidłowego rozwoju potrzebują wody. Latem, z powodu wysokich temperatur, należy pamiętać o regularnym podlewaniu roślin. Niektóre rośliny należy nawadniać nawet dwa razy dziennie.

Co zrobić z roślinami podczas urlopu?

Aby nasze rośliny nie ucierpiały z powodu braku wody podczas naszej nieobecności, należy poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada o ich podlewanie. Jeśli jednak nie mamy kogo poprosić o tę przysługę, należy przenieść rośliny w jedno miejsce (najlepiej zacienione). W ten sposób wytworzą one specjalny mikroklimat, o większej wilgotności, który sprawi, że podłoże w doniczkach będzie wysychało wolniej.

Jeśli zaś nasze rośliny posiadają doniczki z otworami, należy umieścić je w pojemniku z wodą (np. w wiaderku). W ten sposób rośliny będą pobierać wodę, w takiej ilości, jakiej potrzebują.

Z kolei jeśli wyjeżdzasz na krótko, pamiętaj o podlaniu wszystkich roślin przed opuszczeniem domu. Podłoże w doniczce musi być dobrze nawilżone. W podstawce zaś powinna pozostać niewielka ilość wody. Dzięki temu nasze rośliny nie uschną, podczas naszej niedługiej nieobecności.

Pozostaw komentarz


bardzo słabasłabadostatecznadobrabardzo dobra (brak oceny)
Loading ... Loading ...

Ostatnio dodane

Podlewanie roślin na balkonie jesienią…
Na zewnątrz jest już chłodno. Niższe temperatury nie...
Jak zadbać o trawnik jesienią?
Jesień to czas przygotowywania ogrodu do nadchodzącej zimy. O trawnik...
Jak pozbyć się mrówek? Skuteczne sposoby…
Lato w pełni! A to oznacza, że zarówno w ogrodzie,...
Oszczędne podlewanie
Wypielęgnowany ogród czy rośliny na balkonie to powód do radości i dumy. Aby...
Wiosna w ogrodzie
Szczęściarze posiadający choćby mały skrawek ziemi już rzucili się do pracy....

Kalendarz

Wrzesień 2021
pon wt śr czw pt sob nie
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930