Aranżacje wnętrz w intensywnym różu – dlaczego nie?

Otwartość Polaków na mocne kolory we wnętrzach w ostatnich latach znacznie wzrosła, niemniej jednak są barwy, do których wciąż jeszcze nie mamy przekonania. Należą do nich między innymi mocny róż i fuksja. Wciąż jeszcze aranżacje wnętrz z użyciem tych dwóch kolorów uważane są za bardzo ekscentryczne. Czas zmienić sposób myślenia!

Egzotyczna aranżacja salonu z różem w roli głównej

Aranżacje wnętrz inspirowane Afryką lub krajami Dalekiego Wschodu zazwyczaj kojarzą nam się z barwami takimi jak brąz i złoto. To przez skojarzenia z piaskami pustyni, oraz z kolorami orientalnych przypraw . W rzeczywistości jednak aranżacja salonu z egzotycznymi akcentami będzie kompletna dopiero, gdy uzupełnimy ją o intensywne barwy.

aranzacja slaonu rozowa

Nieco egzotyczna aranżacja salonu, fot. Magnat

Ściana w kolorze intensywnego różu podkreśli intrygujący charakter wnętrza. Na jej tle orientalne drobiazgi – na przykład drewniane maski – przywiodą skojarzenia z tętniącymi życiem bazarami w dalekich krajach. Aby skomponować taki wystrój salonu niekoniecznie musimy zjeździć pół świata. Stylizowane drobiazgi dostaniemy bez trudu na przykład w India shopie.

aranzacja salonu orient1

Egzotyczne akcenty w salonie, fot. Magnat

Czarno-różowa aranżacja wnętrza

Nie od dzisiaj wiadomo, że intensywne, nieco zwariowane kolory świetnie się czują w towarzystwie czerni.  Na jej tle nabierają bowiem jeszcze większej mocy. Aranżacja salonu wykorzystująca czerń i fuksję jest wbrew pozorom wyważona – nie wydaje się ani przesłodzona, ani ponura. Możemy również wprowadzić białe akcenty. Co do form, najlepiej sprawdzą się najprostsze, geometryczne. Całość ma nowoczesny, dynamiczny charakter.

aranzacja salonu fuksja

Aranżacja salonu w czerni i fuksji, fot. Tikkurila

Odważna aranżacja sypialni

Ściany wewnętrzne w kolorze fuksji to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią przełamywać schematy i nie boją się wyróżniać. Tapeta w barokowe zawijasy w kolorze mocno nasycone, ciemnego różu łamie schematy sama w sobie. Połączona z pistacjową pościelą może wydawać się trochę za odważna, ale jeśli marzy nam się nieco zadziorna aranżacja sypialni, nie zwlekajmy dłużej!

aranzacja sypialni fuksja

Aranżacja sypialni wykorzystująca kolory: ciemnorózowy i pistacjowy, fot. Debenhams

Aranżacja pokoju dziecka z różem w roli głównej

Dzieci jak wiadomo są największymi fanami ostrych landrynkowych kolorów. Nie powinna zatem nikogo dziwić aranżacja wnętrza pokoju dziecięcego z użyciem landrynkowego różu. Zamiast popadać w banał pasteli wybierzmy energetyczny odcień.  Taki wystrój pokoju dziecka zyska na oryginalności, jeśli dodatkowo postawimy na bajkowe wzory na ścianach. Aranżacja ta nie jest przesłodzona, w równym stopniu przypadnie do gustu maluchowi, co dorosłemu.

pokoj dziecka fuksja

Ciemnoróżowe ściany w pokoju dziecięcym, fot. Mothercare

Niektórzy uważają róż i fuksję za kolory nieco niepoważne, ale my sobie wcale nie żartujemy. Jeśli zależy nam na czymś energetyzującym i podnoszącym na duchu, jak najbardziej zdecydujmy się na takie  aranżacje wnętrz.

Autor: Magdalena Fryźlewicz

Leave a Reply