Bajeczne kolory ścian– wyzwanie aranżacyjne?

Wielu z nas marzą się aranżacje wnętrz  wykorzystujące odważne, nietypowe kolory ścian. Niestety, często rezygnujemy, bojąc się, że nie sprostamy temu wyzwaniu i nie będziemy umieli dobrać odpowiednich elementów aranżacyjnych. Dlatego dzisiaj prezentujemy kilka naprawde szalonych kolorów i podpowiadamy,  jak je zestawiać.

Pistacjowa zieleń to kolor pogodny i optymistyczny, przywołujący miłe skojarzenia. Wystrój wnętrza z jego przewagą powinien zatem być świetnym rozwiązaniem. Niestety, bardzo często zbyt duża ilość tej barwy wygląda mdło i cukierkowo. Dlatego tez powinniśmy ją zrównoważyć jakimiś ciemniejszymi elementami. Dobrym pomysłem są na przykład ciemnobrązowe lub czarne meble. Otrzymamy w ten sposób ciekawy i „smakowity” efekt – taki zestaw kolorów przywołuje na myśl czekoladę z nadzieniem pistacjowym. Mniam!

kolory scian1

(Pistacjowe ściany, fot. Nella Vetrina)

Kolejnym dobrym pomysłem na „odsłodzenie” jasnej zieleni jest pomalowanie jednej ze ścian w pomieszczeniu na inny kolor. Najlepiej będzie, jeśli wybierzemy również odważną barwę, ale tym razem ciemną i nasyconą. Na przykład może być to kolor śliwkowy. Taki zestaw kolorystyczny jeśli chodzi o aranżacje wnętrz może się wydawać zaskakujący, ale ten duet wygląda nadspodziewanie dobrze.

kolory scian 5

(Pistacjowe i śliwkowe ściany, fot. Dulux)

Jasny fiolet i róż to również kolory niełatwe w aranżacji. Podobnie jak wcześniej wymieniona jasna zieleń w nadmiarze wygląda mdło. Sposobem na jego przełamanie może być skontrastowanie go ze „świeżą” barwą, taką jak żółć lub pomarańcz. Razem sprawią, że wystrój wnętrza stanie się nowoczesny i dynamiczny. Podobnie jak w poprzednim przypadku, lepiej dobrać meble w ciemniejszych barwach – na przykład ciemnobrązowe. Jeśli w dodatkach pojawia się ta sama barwa, co na ścianach, jej odcień powinien być znacznie ciemniejszy.

kolory scian 2

(Fioletowe ściany, fot. Nella Vetrina)

Pomalowanie całych ścian na „cytrusowe” kolory, takie jak pomarańcz lub żółć to również ciekawy pomysł. Samo patrzenie na taki wystrój wnętrza ładuje nas pozytywną energią. Dobrym pomysłem mogą być białe meble. Dzięki nim cała aranżacja wnętrza będzie świeża i subtelna. Jeśli chcemy wnętrzu nadać nieco awangardowy charakter zamiast jednolitych ścian wybierzmy tapetę w orientalny wzór.

kolory scian 3

(Pomarańczowe ściany, fot. Nella Vetrina)

Intensywny,  nasycony odcień niebieskiego to efektowny, ale bez wątpienia kłopotliwy kolor. Każda wykorzystująca go aranżacja wnętrza wygląda nieco niepokojąco . Efekt ten może oczywiście się podobać. Jeśli planujemy nowoczesny i nieco ekscentryczny wystrój wnętrza, nie mogliśmy trafić lepiej. Dla kontrastu możemy dobrać brązową, skórzaną kanapę, która celowo stylizowana jest na stary mebel.

kolory scian 4

(Niebieskie ściany, fot. Nella Vetrina)

Oryginalnym ścianom muszą towarzyszyć ciekawe meble – zobacz na przykład te stoły

Leave a Reply