Znakomita alternatywa dla sofy, kanapy i foteli. Za dnia wygodne siedzisko i centrum życia domowego, wraz z nadejściem mroku przeistacza się zaś w komfortowy mebel do spania. Narożnik pełnić może zatem dwie odmienne funkcje. Jak wybrać narożnik do salonu?
Dwa w jednym – zaleta narożnika
De facto narożnik stanowi połączenie sofy i foteli, zapewniając wystarczająco dużą powierzchnię siedzenia, jaką można wykorzystać podczas uroczystości rodzinnych, spotkań w gronie przyjaciół lub zwykłego, przeciętnego dnia domowników.
Poza tym wybór dostępnych modeli jest ogromny, więc spokojnie można dopasować mebel do stylu wnętrza i własnych preferencji. A jeśli rynek jeszcze nie wydał narożnika, o jakim inwestor marzy, można pokusić się o wykonanie mebla na zamówienie u takich producentów jak Meble Domi. Wówczas zyska się gwarancję, że będzie idealnie pasować do powierzchni, jaką dysponuje rodzina.
Wielkość oraz rodzaj obicia kluczowe podczas wyboru narożnika
Kupując narożnik do salonu, najpierw trzeba określić jego wymiary. Następnie warto zastanowić się nad preferowanym ustawieniem. Narożniki mogą być ustawione zarówno pośrodku salonu, jak i w rogu – pierwsza opcja lepiej sprawdzi się w przypadku większych pomieszczeń, domów, druga zaś w mieszkaniach o mniejszym metrażu.
Pod uwagę trzeba wziąć również kształt. Bardziej uniwersalnym rodzajem wydają się meble w kształcie litery L, które świetnie prezentować się będą u zbiegu ścian. Te nawiązujące do litery U z powodzeniem mogą zdobić środek salonu. Nie można zapominać też o obiciu.
Meble tapicerowane przywodzą na myśl wypoczynek, sprawiają, że wnętrze wydaje się przytulne, i są przyjemne w dotyku. Nie będą też równie mocno podatne na zniszczenia, jak meble wykonane z pokrycia imitującego skórę, w przypadku których z czasem pojawiają się nieestetyczne załamania, co prowadzi potem do dalszej degradacji obicia.
Narożniki tapicerowane są zatem wyjątkowo praktyczne, gustowne i występują w rozmaitych kolorach, co generuje ogromne możliwości w zakresie aranżacji wnętrza.