Czas na nowe interpretacje: beton jest naturalnym produktem, który obecnie przeżywa swój renesans oraz uzyskuje status kultowy zarówno w architekturze jak i w projektach architektury wnętrz. Obecnie trudno sobie wyobrazić projekty przestrzeni wnętrz czy nawet mebli bez tego materiału: betonowe szafki, blaty, konsole oraz akcesoria mogą być używane na różne sposoby oraz jako alternatywa dla klasycznych materiałów, takich jak drewno. Gołe betonowe ściany stały się wyrazem nowego stylu, który koncentruje się na istocie rzeczy – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W szczególności w łazience, beton ma szczególne oddziaływanie, gdy jest połączony z białą ceramiką oraz wzornictwem Duravit.
Idealna platforma dla wzornictwa
Beton jest całkowicie naturalnym produktem – podobnie jak ceramika. Cement uzyskiwany ze skały wapiennej oraz gliny miesza się z piaskiem lub żwirem oraz z wodą. Dodaje się również inne materiały, takie jak stal. Właściwości materiału – ciężkość lub lekkość, gładkość lub chropowatość – można uzyskać za pomocą kontroli proporcji mieszanki.
Ściana z drobnoziarnistego betonu sprawia wrażenie ciepłej, ma elegancję piaskowca. Z takimi właściwościami, materiał jest bardzo skromny, nie zajmuje centralnego miejsca na scenie i oferuje idealną platformę dla nowoczesnego wzornictwa łazienkowego.
Platforma pasująca do serii ME Duravitu zaprojektowanej przez Starck’a: kolekcja ta oferuje czystą estetykę oraz indywidualne możliwości wzornictwa. Wąska krawędź, którą można również znaleźć w umywalce, toalecie oraz w pisuarach, staje się wizualnym podpisem projektanta. Dzięki swojej delikatnej krawędzi, nowa podwójna umywalka o szerokości 1300 mm sprawia wrażenie, jakby była bardzo lekka prawie bez krawędzi.
Połączenie z drobnoziarnistym betonem podkreśla czyste linie i formy charakterystyczne dla tej serii.
Elementy z włókna szklanego, które pozwalają na przepuszczanie światła dziennego, są wbudowane w nowoczesny przepuszczający światło beton, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przytulne. Ten lekki materiał kreuje wrażenie przestrzeni w małych łazienkach z umywalką do rąk ME zaprojektowaną przez Starck’a.
Struktura dająca wrażenie archaiczności
Im bardziej gruboziarniste składniki, tym bardziej chropowaty jest produkt z betonu. Również mniejsze pory powietrza dają ścianom z betonu wyrazistą strukturę, która w połączeniu z innymi materiałami przypominającymi kamień, takimi jak brodzik Stonetto Duravit, tworzy wrażenie archaiczności w łazience. Model zaprojektowany przez projektowe trio EOOS posiada matowe wykończenie przypominające naturalny kamień. To jest możliwe dzięki użyciu mineralnego materiału DuraSolid Q. Stonetto jest dostępny w typowych kolorach kamienia: białym, piaskowym oraz antracytowym. Drobne plamki w wykończeniu wzmacniają naturalny wygląd.
Beton ujawnia swój industrialny urok we wnętrzach łazienkowych w połączeniu z dużą ilością stali i szkła. W tym czystym, architektonicznym otoczeniu, stworzony przez Duravit oraz EOOS Paiova Monolith uwydatnia swoje główne cechy. Typowa trapezoidalna forma wanny Paiova jest wykonana z prostokątnego monobloku w tej wersji. To sprawia, że ta akrylowa wanna staje się przyciągającym wzrok, imponującym elementem w łazience.
Wanna oferuje dużo miejsca dla dwóch osób, które mogą wziąć wspólnie kąpiel oraz tym samym zrelaksować się razem w pełni stylu: z betonem w łazience.