Modne łazienki w stylu skandynawskim, eko czy nowoczesne salony kąpielowe, inspirowane nastrojowymi gabinetami SPA często wykończono są w drewnie, wprowadzającym do aranżacji ponadczasową elegancję. Drewno ociepla chłodną stylistykę ceramiki łazienkowej, doskonale komponując się z jej bielą. Sprawia, że łazienka staje się bardziej przytulnym wnętrzem, idealnym do wieczornej, relaksującej kąpieli i dodającej energii w czasie porannej toalety.
Drewno w łazience musi spełniać szereg kryteriów, aby zabezpieczać ściany, podłogi i meble przed działaniem wilgoci. Z naturalnych gatunków drewna najlepiej sprawdzą się te egzotyczne, jak drewno tekowe, palisander, iroko czy merbau. Z rodzimych gatunków do aranżacji łazienki w drewnie polecany jest buk czy dąb. Drewno, zarówno na blaty mebli łazienkowych, jak i na podłodze czy ścianie musi być również odpowiednio zaimpregnowane.
Planując wykańczanie łazienki drewnem warto również zwrócić uwagę na znacznie tańsze i bezpieczniejsze od strony praktycznej okładziny drewnopodobne. Dużą popularnością cieszą się np. płytki ceramiczne imitujące drewno, zaskakujące kolorystyką i usłojeniem zbliżonym do naturalnego piękna drewna.
Łazienka w drewnie prezentuje się wyjątkowo elegancko, jest pomieszczeniem ponadczasowym i uniwersalnym – pasuje do wielu najmodniejszych stylistyk. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, urządzając łazienkę w drewnie możemy mieć pewność, że jej piękno – przy odpowiedniej pielęgnacji – będzie nas cieszyć przez lata.
Drewno w łazience – zobacz najmodniejsze aranżacje łazienki z polskich mieszkań
1. W tej aranżacji projektanci wykorzystali wyraziste okładziny drewniane zarówno do zabudowy mebli, jak i na podłodze. Eleganckie piękno drewna doskonale komponuje się z nietypowymi płytkami ze wzorem roślinnym, zastosowanymi pod prysznicem. Całość tworzy pełną relaksu, kojącą zmysły przestrzeń w nowoczesnej odsłonie stylu eko.
2. Do wykończenia tej łazienki użyto szlachetnych materiałów. Ściany i podłogę wyłożono marmurem. Szafkę i obudowę wanny zrobiono z płyty meblowej fornirowanej drewnem orzechowych, które dodaje przytulności wnętrzu. Inspiracja naturą przedstawiona jest w wersji niezwykle szykownej i stylowej.
3. Projektantka ociepliła jasne, powiększone optycznie wnętrze pięknym i naturalnym odcieniem drewna. Motyw blatu szafki łazienkowej powtórzony jest w zabudowie, co daje bardzo spójny, harmonijny wystrój. Efektowny wzór płytek oraz modne oświetlenie sprawia, że cała aranżacja wygląda niezwykle świeżo i nowocześnie.
4. Duża łazienka na poddasza zyskała miano nowoczesnego salonu kąpielowego, dzięki odważnej kombinacji drewna z czernią i bielą. Wydzielenie stref kolorami i fakturami różnych materiałów wprowadza do wnętrza porządek.
5. Kamień, drewno oraz ciekawe kształty ceramiki łazienkowej sprawiają, że ta aranżacja łazienki nabiera nieco orientalnego charakteru. W tym pomieszczeniu zwykła kąpiel będzie wyjątkowym przeżycie, kojącym zmysły i odprężającym.
6. Koncepcja łazienki opiera się na silnych kontrastach bieli i czerni. Szlachetny minimalizm jest tu ocieplony dużymi powierzchniami drewnianymi, kontrastującymi chłód i surowość pozostałego wykończenia. To propozycja dla miłośników współczesnego designu i oszczędnej ale wysokiej jakości dekoracji.
7. Trudno przejść obojętnie obok łazienki wykończonej efektowniej niż niejeden pokój dzienny. Kombinacja materiałów i wzorów daje oszałamiający efekt eklektyczny, uspokojony nieco prostotą formy wyposażenia i łagodnością drewna.
8. W tej łazience króluje drewno tekowe i lustra, powiększające optycznie przestrzeń. To zabieg idealny w niewielkich łazienkach, dzięki któremu nawet znaczne powierzchnie drewniane nie przytłoczą aranżacji. To idealna propozycja na efektowne łazienki w mieszkaniach w bloku.
9. Ta łazienka jest minimalistyczna i utrzymana w chłodnej tonacji. Całość ociepla jednak drewniany blat i stołek w kolorze naturalnego drewna. Duża grafika, fantastyczne oświetlenie oraz lustrzany efekt to pomysł na miejską aranżację łazienki w stylu industrialnym.
10. Cechą charakterystyczną tej łazienki jest połączenie elementów drewnianych i marmurowych. Drewno łagodzi surowość marmuru i sprawia, że wystrój wnętrza uzyskuje nieco cieplejszy charakter. Podobne wrażenie wywołuje kolorystyka wnętrz – połączenie czerni i bieli kusi wyrafinowaną surowością, natomiast elementy z jasnego drewna sprawiają, że wnętrza wydają się bardziej przytulne.