Drzwi zewnętrzne w nowoczesnym stylu – co wybrać?

Drzwi zewnętrzne, inaczej wejściowe, są obecnie oferowane w wielu wariantach do wyboru. Jakie z nich warto wybrać do nowoczesnego budynku? Sprawdzamy propozycje producentów i doradzamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich drzwi do domu!

Dom w nowoczesnym stylu – jakie drzwi wejściowe wybrać?

Domy budowane w stylu nowoczesnym mają najczęściej prostą bryłę, która nadaje im współczesny i elegancki wymiar. Właśnie dlatego, aby podkreślić ich architekturę, warto dobrać również odpowiednią stolarkę, aby całość prezentowała się harmonijnie.

Do nowoczesnego domu doskonałym wyborem będą drzwi o prostym wzornictwie, które nie mają zdobniczych elementów. Drzwi te powinny być dopasowane pod kątem swojego koloru do elewacji i do dachu domu.

Oczywiście, duże znaczenie ma też materiał, z którego wykonane są drzwi, ponieważ będzie on decydować nie tylko o ich wyglądzie, ale również o ich trwałości oraz poziomie termoizolacji.

Materiały na nowoczesne drzwi – jakie są najlepsze?

Do wykonania nowoczesnych drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego można wykorzystać różne rodzaje materiałów.

Bardzo często nowoczesne drzwi powstają z aluminium. Drzwi aluminiowe są obecnie bardzo popularne, ponieważ łączą w sobie wysoką trwałość z estetyką. Chociaż często kojarzone są one z drzwiami przemysłowymi, to jednak również świetnie sprawdzają się w domach. Popularne są zwłaszcza drzwi o jednolitych barwach, lecz można też kupić je w wariancie drewnopodobnym.

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego mogą być również wykonane ze stali. Są one bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, a atrakcyjny wyglądu zyskują dzięki malowaniu na różne kolory lub powleczeniu folią ze wzorem.

Niedrogim wyborem będą drzwi wykonane z PCV, które powstają z profili wzmocnionych stalą albo aluminium i pokrywane są za pomocą płyt z PCV.

Do domu nowoczesnego można też wybrać drzwi drewniane, najczęściej wykonane z litego drewna, bez dodatkowych dekoracji. Są one bardzo atrakcyjne, ale też dość drogie.

Gdy chcesz kupić dobre drzwi Tarnowskie Góry –  https://euroset.pl to miasto, gdzie czeka na Ciebie szeroka gama drzwi wejściowych od sprawdzonych marek.

Drzwi w nowoczesnym stylu – jaki kolor wybrać?

Do domów w nowoczesnym stylu najczęściej wybierane są drzwi w jednolitych kolorach.

Największym powodzeniem cieszą się obecnie drzwi w kolorze ciemnoszarym, antracytowym. Takie drzwi świetnie komponują się także z szarymi ramami okien, dachami oraz ogrodzeniem.

Można również zdecydować się na zakup innego rodzaju drzwi, na przykład w intensywnych kolorach jak czerwony czy zielony.

Również popularne są drzwi o wybarwieniach drewna, które można dopasować do innych elementów drewnianych budynku, na przykład do paneli elewacyjnych.

Leave a Reply