Jak zamontować rolety w kasecie?

Rolety od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli mieszkań i domów. Dzięki zastosowaniu funkcjonalnych rozwiązań ich montaż nie wymaga pomocy specjalistów, a wszelkie dodatkowe czynności związane z pomiarem można wykonać samodzielnie, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Rolety sprawdzą się jako ochrona przed słońcem, a  nocą zastąpią tradycyjne zasłony. Wykonane z impregnowanego poliestru dostępne są w setkach kolorów o różnym stopniu przepuszczalności światła, dzięki temu z łatwością odnajdą się w każdym wnętrzu. Dodatkowo, oprócz klasycznej obudowy PVC w kolorze białym lub brązowym, oferowane są również rolety z profilem aluminiowym w pełnej kolorystyce. W ten sposób można je dopasować kolorystycznie do całości aranżacji.

Spośród wielu obecnych na rynku modeli warto wybrać rolety w kasecie. W porównaniu do rolet bezkasetowych są one łatwe w utrzymaniu czystości. Zamontowana w nich kaseta, skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu na tkaninie, dzięki czemu są nie tylko estetyczne, ale również bezpieczne dla alergików i dzieci. Co więcej, możemy je zamontować samodzielnie w zaledwie kilka minut.

Pomiar przed zakupem

Aby odpowiednio dobrać rozmiar rolet, niezbędny jest dokładny pomiar:
W większości modeli w obudowie z prowadnicami należy precyzyjnie określić wysokość i szerokość zamawianej rolety. Robimy to zgodnie z instrukcją podaną przez producenta www.kuprolety.pl. Precyzja jest bardzo ważna, gdyż tylko taki pomiar zagwarantuje prawidłowy montaż rolety na oknie oraz jej bezawaryjną pracę przez długi czas użytkowania – wyjaśnia  Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego www.kuprolety.pl

Montaż łatwy dla każdego

Zamontowanie rolet w kasecie jest dziecinnie proste. Dzięki zastosowaniu prostych mechanizmów ich montaż jest nie tylko szybki,  ale również bezinwazyjny. Do instalacji rolety w kasecie nie potrzebujemy pomocy specjalistów, ani skomplikowanych narzędzi. Wystarczy kilka minut i gotowe!

Przed przystąpieniem do montażu należy odtłuścić ramy okna benzyną ekstrakcyjną lub denaturatem, można wykorzystać również ocet kuchenny.

Aby zamontować roletę z kasetą należy przyłożyć ją do górnej ramy okna, wysunąć zaślepki i przykręcić do listwy przyszybowej, dzięki temu nie naruszymy struktury witryny okna. Długość prowadnicy musimy dopasować do wysokości szyby wraz z listwami przyszybowym,  a następnie odciąć niepotrzebną część. Warto pamiętać, aby precyzyjnie przykleić prowadnicę do listwy przyszybowej. Ostatnią czynnością jest założenie obciążnika łańcuszka dla zachowania estetyki i wygody przy zwijaniu rolety – tłumaczy Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego www.kuprolety.pl – W przypadku rolet w kasecie z żyłką, wystarczy zawiesić kasetę na skrzydle okna za pomocą haczyków zabezpieczonych przylepcami, które nie pozwalają na przesuwanie się rolety w czasie użytkowania i przeciągnąć żyłkę do haczyka dolnego. Zakładamy ograniczniki nie pozwalające rolecie rozwijać się  i zwijać ponad wyznaczone granice oraz obciążnik na łańcuszek podnoszący estetykę rolety – dodaje.

montaz rolety

fot. www.kuprolety.pl

montaz rolety2

www.kuprolety.pl

montaz rolety3

www.kuprolety.pl

montaz rolety4

www.kuprolety.pl

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli są również takie, które wystarczy jedynie przykleić do skrzydła okna. Do nich należy m.in. roleta Solaris dostępna w sklepie internetowym www.kuprolety.pl. Dzięki takim rozwiązaniom szybko i sprawnie zainstalujemy osłony, oszczędzając nie tylko czas, ale również pieniądze.

Leave a Reply