Lustereczko, powiedz przecie…

Pomysłów na ramę lustrzaną jest niemal nieskończenie wiele – czyli tyle samo, co na aranżacje wnętrz. Rama do lustra może być nowoczesna bądź klasyczna, barokowa lub ascetyczna – wszystko zależy od tego, jak wyobrażamy sobie wystrój wnętrza. My dzisiaj mówimy stanowcze „nie” nudzie i prostocie i prezentujemy  ramy, które stanowczo się wyróżniają.

Plastikowa biżuteria i geometryczne wzory na ubraniach – to op-artowe motywy, które wciąż powracają w modzie. Podobny trend można zauważyć, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Coraz częściej pojawiają się geometryczne kształty, zdecydowane kolory i proste linie. Rama lustra w takim wnętrzu powinna być utrzymana w tym samym stylu. Jeżeli już mowa o plastikowej biżuterii – rama ta przypomina nam nieco gigantyczny, plastikowy kolczyk. Wam też? 🙂

rama

Rama lustrzana, fot. Nella Vetrina

Jeśli przez cały rok tęsknimy za latem, wystrój wnętrza utrzymany w barwach piasku i słońca powinien nam pomóc przez chwilę zapomnieć o zimie za oknem. Aranżacja pokoju będzie kompletna, jeśli wybierzemy ramę ozdobioną „morskimi” motywami, w kolorze kości słoniowej. Dodatkowo możemy dobrać dekorację z suszonych roślin – podkreśli ona wakacyjny charakter całości.

rama 2

Rama lustrzana, fot. Nella Vetrina

Wydawałoby się, że ciężko o bardziej klasyczny element niż drewniana rama lustrzana. I faktycznie – jest to bardzo popularny motyw, jeśli chodzi o tradycyjne aranżacje wnętrz. Jeśli jednak wybierzemy ramę o oryginalnym, nieco egzotycznym kształcie, będzie ona pasowała również do wnętrza inspirowanego wpływami orientalnymi. Stanowić będzie świetne uzupełnienie klimatycznych świeczek i lampioników. Taki wystrój wnętrza aż się prosi o to, aby zapalić aromatyczne  kadzidełko i przenieść się w wyobraźni w dalekie kraje.

rama 3

Rama lustrzana, fot. Nella Vetrina

Kolejną zaletą zdecydowanej, drewnianej ramy jest to, że świetnie potrafi dodać każdemu wnętrzu charakteru. Jeśli nasza aranżacja wnętrz wydaje nam się nieco „bez polotu”, czasem wystarczy jeden mocniejszy element by całkowicie ją odmienić. Jest to częsty problem we wnętrzach urządzonych w pastelach i bardzo jasnych barwach. Ciemniejsze akcenty wbrew pozorom wcale nie „gryzą się” z całością, przeciwnie, przywracają równowagę kolorystyczną.

rama 4

Rama lustrzana, fot. Nella Vetrina

Lustro w drewnianej ramie może jednak mieć formę inna niż tradycyjna. Może ona równie dobrze uzupełnić nowoczesny wystrój wnętrza i przybrać naprawdę zwariowany kształt – wybór na rynku jest olbrzymi. Nawet, jeśli na ścianach zawisną „grzeczne” tapety, warto wybrać „niegrzeczną” ramę – w ten sposób aranżacja wnętrza z pewnością nie będzie nudna i sztampowa.

rama 5

Rama lustrzana, fot. Nella Vetrina

3 komentarze

  1. Dorota23 18 listopada 2011
  2. Mycha 15 listopada 2011
  3. P. 15 listopada 2011

Leave a Reply