Polska, złota… aranżacja wnętrz

Określenie „kolory jesieni” brzmi tak banalnie, że prawdopodobnie wielu z nas nawet nie ma ochoty na wystrój wnętrza w takiej tonacji. A szkoda. Kolory takie, jak koralowy, złoto i pomarańcz są niczym dawka witaminy C – postawią na nogi nie tylko jesienią.

Trudno określać aranżacje wnętrz jako powiązane z konkretnym miesiącem lub porą roku. Kolory we wnętrzu nie są przecież zmieniane przez nas co kwartał. Niemniej jednak warto stawiać na kolorystykę, jaką wybrała dla nas sama Matka Natura – ona wie, jakie zestawienia kolorystyczne są najlepsze.

Pomarańczowa aranżacja wnętrza oswojona

Kolor pomarańczowy często kojarzy się ostro i agresywnie, lecz wystarczy spojrzeć na poniższe aranżacje wnętrz, żeby zrozumieć, że nie o taki pomarańcz nam chodzi. Aranżacja salonu dużo lepiej wychodzi przy użyciu lekko zgaszonego odcienia koloru pomarańczowego. Tym ścianom zdecydowanie bliżej do odcienia opadłego liścia niż świeżej skórki mandarynki.

aranzacja salonu pomarancz1

Pomarańczowe ściany w salonie, fot. Magnat

Taki właśnie lekko przydymiony odcień pomarańczy stanowi świetne tło dla naszej kolekcji płyt lub książek.  Nie jest to kolor na tyle intensywny by utrudniał koncentrację, wręcz przeciwnie. Pomarańczowa aranżacja wnętrza pozwala stworzyć atmosferę ciepła, która sprzyja skupieniu i relaksowi. To świetny pomysł do pokoju mola książkowego.

aran%C5%BCacja salonu pomarancz detal

Ściany w salonie w lekko zgaszonym odcieniu pomarańczu, fot. Magnat

Złota aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni przy użyciu lekko złotawego koloru przywodzi na myśl orientalne i egzotyczne skojarzenia. Tym  bardziej nie kojarzy się z jesiennym krajobrazem, raczej z rozgrzanym piaskiem na nadmorskiej plaży. Gdy zadzwoni budzik, pamiętajmy jednak, że nie jesteśmy na urlopie i czas ruszyć się do pracy.

aranzacja sypialni zlota

Złote ściany w sypialni, fot. Magnat

Jak egzotyka, to egzotyka – wystrój sypialni będzie kompletny, jeśli dobierzemy pościel w orientalne wzory i lampę nocną w kształcie inspirowanym kształtem kwiatu. W zestawieniu z nimi złote ściany w sypialni dadzą lekko barokowy efekt. Z pewnością nie przypadnie on do gustu każdemu, ale jeśli lubimy odważne aranżacje sypialni, nie mamy na co czekać.

aranzacja sypialni zlota detal

Zlota aranżacja sypialni, fot. Magnat

Aranżacja salonu w kolorze jarzębiny

Jeśli mowa o dodających energii kolorach, nie sposób pominąć czerwień. Ostra, czysta czerwień jednak rzadko kiedy występuje w naturze. Letnie i jesienne owoce występują zazwyczaj w kolorach lekko przełamanych.

aranzacja salonu koral

Ściany w kolorze lekko przełamanej czerwieni, fot. Dulux

Świetnym pomysłem jest zatem aranżacja salonu w kolorze jarzębiny lub koralu. Wydaje się, że różowe dodatki zadziałają tu jak zgrzyt noża po szkle, ale wyglądają zaskakująco dobrze.

aranzacja salonu czerwien i fuksja

Czerwone ściany i rózowe dodatki, fot. Dulux

Wyżej opisane aranżacje wnętrz świetnie wyglądają o każdej porze roku. Jesienią i zimą sam ich widok rozgrzeje. Wiosną i latem, gdy do pomieszczeń wpadają promienie słońca, aż promieniują pozytywną energią.  Dajmy się więc napromieniować!

Autor: Magdalena Fryźlewicz

Leave a Reply