Umywalki nablatowe: styl, lekkość i elegancja

Dziś trudno wyobrazić sobie łazienkę bez strefy umywalkowej. To strategiczne i centralne miejsce. Najlepiej, jeśli jest przy tym funkcjonalne i wpisuje się w najnowsze trendy.

umywalki nablatowe 4

Umywalka nablatowa fot. Cersanit

Choć zasadniczo wygląd umywalek niewiele się zmienił na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, to na pewno zyskały one na znaczeniu. Większą uwagę przywiązujemy także do designu. Szukamy rozwiązań, które nadadzą łazience nietuzinkowy charakter. Dlatego coraz bardziej popularne stają się umywalki nablatowe. Wyróżniają się one wyjątkową elegancją i wizualną lekkością. W przeciwieństwie do modeli wiszących nie wymagają mocowania do ściany – ustawiane są na różnego rodzaju blatach bądź meblach i kreują w łazience wyrazisty, elegancki styl, nawiązując do klasycznych, a obecnie bardzo modnych wzorców.

umywalki nablatowe 1

Umywalka nablatowa fot. Cersanit

Do wyboru, do koloru

Umywalki nablatowe różnią się od siebie przede wszystkim kształtem, wielkością i głębokością. Wśród dostępnych w sklepach modeli – owalnych i prostokątnych, większych i mniejszych – na pewno bez problemu odnajdziemy wzór idealny do naszej łazienki. Umywalki te są dużo bardziej funkcjonalne od podblatowych – ich krawędzie wystają wysoko ponad blat, dzięki czemu woda nie rozchlapuje się na boki. Zyskujemy także bezpieczne i suche miejsce na akcesoria na wolnej części mebla, na którym stoi umywalka. A od rodzaju wybranej szafki czy blatu zależy jeszcze więcej – to one nadadzą ostateczny charakter pomieszczeniu. Dlatego tak istotne jest dobranie optymalnego rozwiązania.

umywalki nablatowe 2

Umywalka nablatowa fot. Cersanit

Dobre związki

Umywalkę nablatową możemy umieścić na blacie bądź szafce łazienkowej. Główną zaletą takiego rozwiązania jest zyskanie dodatkowej przestrzeni. Łatwiej także zachować w łazience czystość – podczas sprzątania mamy dostęp do całej powierzchni podłogi. Prostsze staje się również utrzymanie higieny umywalki i blatu – bez problemu możemy je umyć, a odpowiednia spoina na ich styku eliminuje problem spływania wody w trudno dostępne miejsca. Pozostaje decyzja: szafka czy blat?

umywalki nablatowe 5

Umywalka nablatowa fot. Cersanit

Dla zwolenników prostych rozwiązań idealny będzie prosty blat, a pod nim – ozdobny, chromowany syfon. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie z szafką, zyskamy pojemne schowki na kosmetyki i wszelkie akcesoria łazienkowe. Dodatkowo, szafka może zapewnić wyjątkowy efekt końcowy – jak np. Stillo marki Cersanit, której szare lub czerwone fronty ze szkła lacobel w aluminiowych ramkach dodają wnętrzu elegancji.

umywalki nablatowe 3

Umywalka nablatowa fot. Cersanit

Bez kołnierza

Aby łazienka miała spójny wygląd, warto wybrać całą ceramikę z jednej serii. Dlatego decydując się na umywalkę nablatową Caspia, wybierzmy miskę zawieszaną z tej samej kolekcji. Co ważne, miska toaletowa z serii Caspia została udoskonalona o nowatorską technologię CleanOn, dzięki czemu użytkownicy mogą docenić zalety bezkołnierzowych rozwiązań. Tradycyjny wewnętrzny kołnierz, będący siedliskiem brudu i szkodliwych drobnoustrojów, został zastąpiony specjalnie wyprofilowaną krawędzią miski, która tak kieruje wypływający strumień wody, aby skutecznie obmywała ona całe wnętrze muszli toaletowej. Utrzymaniu higieny dodatkowo sprzyja deska, którą możemy szybko wypiąć za pomocą jednego przycisku One Button Easy-Off.

umywalki nablatowe 6

Aranżacja łazienki fot. Cersanit

Leave a Reply