Naturalna aranżacja łazienki inspirowana jasnym kamieniem

Dla wielu osób łazienka jest nie tylko pomieszczeniem funkcjonalnym, ale także miejscem relaksu po długim, stresującym dniu. Aranżacja przestrzeni kąpielowej w spokojnym, wyważonym, odwołującym się do natury stylu klasycznym sprzyja odpoczynkowi i regeneracji sił. Inspirowane jasnym kamieniem płytki marki Ceramstic stanowią idealne wykończenie przytulnej i stonowanej przestrzeni.

Łazienka to pomieszczenie posiadające nie tylko zastosowanie praktyczne, związane z utrzymywaniem higieny. Odprężająca kąpiel jest okazją do relaksu i krótkiej medytacji. Dla zabieganych, aktywnych zawodowo osób lub matek wychowujących dzieci wieczorny prysznic bywa jedyną okazją do spędzenia krótkiego czasu sam na sam ze swoimi myślami. Z tego powodu wiele osób aranżuje łazienkę w sposób spokojny i stonowany, sprzyjający relaksowi. Naturalne materiały: kamień i drewno, oraz jasne barwy dają poczucie ładu i harmonii. Łącząc styl klasyczny z modnymi dekorami strukturalnymi stworzysz wnętrze współczesne i ponadczasowe.

aranzacja lazienki

Kolekcja płytek Monsoon marki Ceramstic

Dla tych, którzy kochają klasykę i kamień, ale preferują ciepłe, przytulne klimaty idealne będą płytki Monsoon marki Ceramstic. Misternie odwzorowany rysunek kamienia utrzymany jest w odcieniach ciepłego beżu. Serię uzupełnia nowoczesny dekor strukturalny. Elementy o mocno zaznaczonej fakturze są modne, efektowne i oddziałują nie tylko na zmysł wzroku, ale również dotyku. Płytki Monsoon doskonale komponują się także z kamienną mozaiką strukturalną Unit. Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie podłoga z gresu szkliwionego Rosa. Płytki w dużym formacie ozdobione rysunkiem marmuru w beżowo-morelowym odcieniu są niezwykle eleganckie, a jednocześnie bardzo uniwersalne. Idealnie sprawdzają się zarówno w łazience, jak i w innych obszarach mieszkania, na przykład w salonie. Zastosowanie jednakowych płytek w kilku pomieszczeniach powiększy optycznie domową przestrzeń.

Nieco inną interpretację kamienia stanowią płytki Tivano inspirowane jasną skałą wapienną. Rysunek jest tak precyzyjny, że łatwo można go pomylić z naturalnym trawertynem. Kolekcję uzupełnia oryginalna dekoracja strukturalna w chłodnych odcieniach beżu. Seria pięknie komponuje się z drewnem oraz bielą łazienkowej armatury tworząc minimalistyczną, ale niezwykle przytulną aranżację wnętrza. Lubiących efektowne akcenty dekoracyjne z pewnością zainteresuje połączenie płytek Tivano z kamienną mozaiką Inca. Chłodny beż glazury Tivano świetnie współgra z szarością. Podłoga zaaranżowana wielkoformatowymi płytkami gresowymi Fossil pięknie komponuje się z rysunkiem wapiennej skały na ścianach. Subtelny jasnoszary kamień idealnie współgra z całą gamą beży, brązów i bieli. Delikatnie błyszcząca powierzchnia oraz większy format płytek sprawiają, że zaaranżowana nimi przestrzeń staje się przestronna i optycznie powiększona. Jest to szczególnie istotne w przypadku domowych łazienek, które z reguły są pomieszczeniami o niezbyt dużej powierzchni.

plytki do lazienki

Kolekcja płytek Tivano marki Ceramstic

Pomieszczenia utrzymane w stylu klasycznym powinny być jasne i przestronne i pełne naturalnego światła. W przypadku domowej łazienki zadanie jest utrudnione, gdyż bardzo często, szczególnie w blokach, pomieszczenie to pozbawione jest okien. Aranżując przestrzeń w sposób klasyczny warto już na etapie projektu zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie tak, aby wydobyć z jasnych kolorów i naturalnych surowców wszystko to, co w nich najpiękniejsze.

Dossier:

Glazura 60×30, Monsoon Light, cena: ok. 79 zł/m²
Glazura 60×30, Monsoon Dark, cena: ok. 79 zł/m²
Glazura 60×30, Monsoon Terral, cena: ok. 80 zł/m²
Mozaika kamienna 30×25,5, Unit, cena: ok. 60 zł/szt.
Gres szkliwiony 60x60cm, Rosa, cena: ok. 83 zł/m²
Glazura 60×30, Tivano Light, cena: ok. 79 zł/m²
Glazura 60×30, Tivano Dark, cena: ok. 79 zł/m²
Glazura 60×30, Tivano Mistral, cena: ok. 80 zł/m²
Mozaika kamienna 30,5×30,5, Inca, cena: ok. 53 zł/szt.
Gres szkliwiony 60x60cm, Fossil, cena: ok. 80 zł/m²

Leave a Reply