Rumianek. Sprawdź jego właściwości lecznicze

Rumianek to roślina, którą w ciepłe dni z łatwością możemy spotkać na polach i łąkach. Charakteryzuje się białymi kwiatkami i żółtym środku. Posiada też bardzo charakterystyczny zapach. Sprawdź, jakie właściwości lecznicze ma ta roślina i stosuj ją na co dzień.

Depositphotos 149263164 s 2019

Rumianek to roślina ziołowa, która posiada właściwości przeciwzapalne, działa rozkurczowo na mięśnie, przyspiesza gojenie się ran, działa bakteriobójczo, pobudza przemianę materii w skórze.

Napar z rumianku pomaga w skurczach żołądka oraz zapaleniach jelit. Okłady z rumianku zaś pomaga w stanach zapalnych skóry, bakteryjnych schorzeniach skóry oraz jej oparzeniach.

Depositphotos 4285743 s 2019

Pielęgnacja włosów

Co ciekawe, ekstrakt z rumianku jest składnikiem wielu kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Należy jednak pamiętać, że stosować go mogą jedynie osoby posiadające blond włosy, gdyż rumianek ma właściwości rozjaśniające. Co więcej, ekstrakt z rumianku nadaje połysk włosom i ułatwia codzienne ich rozczesywanie. Doskonale radzi sobie też z łupieżem, odżywia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Depositphotos 252749690 s 2019

Leave a Reply