Złoto w łazience – wyjątkowa aranżacja łazienki

We wnętrzach łazienek coraz częściej wykorzystuje się wszechstronne możliwości jakie daje wykorzystanie metali. Szczególnie złote dekoracje, umiejętnie zestawione z pozostałymi elementami wykończeniowymi, pozwalają uzyskać wyjątkowy, wytworny efekt. Trudno się temu dziwić, gdyż szlachetne kruszce od tysięcy lat są wyznacznikami stylu i budują wyjątkowy klimat wnętrza.

Z wyczuciem i smakiem

Użycie szlachetnych metali w nadmiarze może dać efekt ciężkiego, barokowego wnętrza. Jednak złoto w nowoczesnym wydaniu doskonale sprawdza się jako dodatek, idealnie komponując się z pastelowymi barwami materiałów wykończeniowych lub fakturami kamienia, a w szczególności marmuru. Taki zabieg pozwala na wydobycie i podkreślenie kolorów oraz wprowadza ekskluzywny klimat.

Subtelny akcent

Jednym ze sposobów na wykorzystanie złota w aranżacji łazienki jest wprowadzenie go w postaci akcentów wizualnych. Metaliczny połysk tego kruszcu doskonale komponuje się ze stonowanymi, monochromatycznymi odcieniami beżów i szarości. W kolekcji Balance od Ceramiki Tubądzin znajdziemy polerowane listwy ścienne w złotej kolorystyce, które w zestawieniu z neutralnymi barwami płytek pozwalają stworzyć niezwykle elegancką aranżację. Na ich tle doskonale prezentować się będą także dodatki i akcesoria w złotych barwach.

złoto w łazience 1

Kolekcja Balance od Ceramiki Tubądzin

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Zestawienie złota i marmuru to ponadczasowa recepta na ekskluzywne wnętrze. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji, także wnętrza naszych łazienek mogą zostać ozdobione tymi wyjątkowymi materiałami. Ceramika Tubądzin w kolekcji Serenity proponuje połączenie marmurowych płytek o połyskującej powierzchni oraz listew ściennych inspirowanych różowym złotem. Faktury te nadają wnętrzu świeżości oraz przestronności. Produkty z kolekcji Serenity pozwalają stworzyć aranżację nawiązującą do historycznych kanonów piękna, jednak w nowoczesnym wydaniu.

złoto w łazience 2

Kolekcja Serenity od Ceramiki Tubądzin

Złoto w morskiej toni

Kompozycja stworzona przy wykorzystaniu płytek z kolekcji House of Tones odzwierciedla najnowsze trendy w wykorzystaniu szlachetnych kruszców w aranżacji. Znajdziemy w niej zestawienie listew ściennych o złotej powierzchni z płytkami utrzymanymi w odcieniach głębokiego granatu, które dodatkowo są zdobione nadrukiem inspirowanym splotami naturalnych tkanin. Na ich tle doskonale komponują się także złote dodatki np. krany, umywalki oraz inne dekoracje.

złoto w łazience 3

Kolekcja House of Tones od Ceramiki Tubądzin

Wprowadzenie złotych elementów do aranżacji łazienek jest bardzo modnym sposobem na stworzenie eleganckiego wnętrza ujmującego wyważoną ekskluzywnością. Zaakcentowanie obecności kruszcu poprzez zastosowanie kontrastów lub dobranie odpowiedniego tła sprawia, że przestrzeń staje się wielowymiarowa i szykowna.

Leave a Reply