Art deco w drzwiach

Szkło ma duży potencjał estetyczny. Wyróżnia je równocześnie elegancja i funkcjonalność. Świetnie prezentuje się w tradycyjnych wnętrzach, ale ze względu na swój subtelny wygląd, będzie też doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni.

Modne i stylowe

Często nie wyobrażamy sobie naszych mieszkań bez dekoracji lub elementów umeblowania  wykonanych z tego materiału. W tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeniach szkło bywa wplecione w drewnianą ramę drzwi lub blat stołu. Nowoczesny design przyznaje mu pełną autonomię. Szkło stanowi w nim samodzielną część wystroju wnętrza. Tak jest w przypadku kolekcji drzwi AMBER, firmy INVADO. Wyróżnia je pełna tafla szkła, przez którą bez przeszkód mogą wnikać promienie słoneczne. Linia składa się z czternastu, misternie zdobionych modeli, których ornamentykę tworzą zarówno zgeometryzowane, harmonijne, jak i asymetryczne, pełne finezji kompozycje. Kolekcja AMBER spodoba się nie tylko miłośnikom typowo współczesnych trendów, ale też tym, którym bliska jest estetyka dawnych aranżacji, powracających dziś w unowocześnionej wersji. Jedną z nich jest na przykład art deco.

AMBER drzwi

AMBER - drzwi

Art deco w drzwiach AMBER

Współcześnie, art deco polega przede wszystkim na zderzaniu secesyjnych, płynnych linii i kwiatowych motywów z prostymi, geometrycznymi formami. Wnętrze urządzone w tej stylistyce powinien charakteryzować wieloelementowy, ale spójny układ. Obecność każdego dodatkowego ornamentu powinna być uzasadniona i harmonijnie korespondować z resztą otoczenia. Całości dopełnia drewno, dyskretnie rozłożone akcenty metalu oraz naturalne tkaniny w nasyconych barwach. W art deco piękno natury spotyka się z geometrycznym porządkiem i praktycznością.

Do rangi dzieł sztuki urastają przedmioty codziennego użytku, w których funkcjonalność łączy się z kunsztownym wykonaniem. Giętkie linie i motywy florystyczne oplatają więc szafy, lustra, świeczniki i drzwi. Wzornictwo poszczególnych modeli kolekcji AMBER opiera się na łagodnych, płynnych formach, które wniosą do naszego wnętrza dekoracyjny, komfortowy klimat art deco. Szeroka tafla szkła umożliwia swobodną grę świateł, co dodatkowo wzmocni aranżacyjny efekt. Pomimo swej subtelnej nazwy, cała kolekcja AMBER wykonana została z hartowanego szkła. Może więc być bezpiecznie używana nawet w pokoju dziecięcym.

AMBER szklane drzwi

AMBER - szklane drzwi

Leave a Reply