Dekoracja okna: firany na markizecie

Wiele osób szukając odpowiedniej dekoracji okiennej skłania się ku tradycji, wybierając haftowane firanki. Różnorodność modeli tego typu firan sprawia, że często decydujemy się na mniej standardowe wykonanie, które przełamie klasyczną formę i doda oknom intrygującego charakteru. Doskonałym pomysłem są firanki na markizecie Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. Finezyjne zdobienia, zwiewna forma i przykuwający uwagę kształt sprawiają, że firanki te zdobywają coraz większe uznanie.

Za efekt subtelności tego typu firan odpowiada głównie sama markizeta. Lekki splot włókien nadaje jej niebywałej miękkości, dzięki czemu wykonana z niej firana, wyposażona dodatkowo w taśmę marszczącą, swobodnie się układa, tworząc regularne fale.

firany na markizecie 1

Modele firan 20238 i 20241 HAFT S.A. dzięki prostej formie i delikatnym zdobieniom podkreślą swobodną elegancję wnętrz Fot. www.haft.com.pl

Nowa odsłona zasłony

Warto zwrócić uwagę na zupełnie nową odsłonę klasycznych dekoracji okiennych. Efektowne wrażenie wywierają firany na markizecie firmy HAFT S.A, która ostatnio wzbogaciła rynek wnętrzarski o 5 nowych modeli firan haftowanych. Lekkie, eteryczne, subtelnie osłaniające okna nie mają nic wspólnego ze swymi dawnymi wersjami.  To już nie tylko zwykłe, wiszące w oknach firany, lecz przykuwające uwagę ozdoby opatrzone oryginalnymi wyszywanymi aplikacjami.

Wśród nowych propozycji można znaleźć 2 rodzaje firan – o prostej lub falistej linii wykończenia. Pierwszy typ reprezentowany jest przez modele 20238 i 20241 posiadające 160 cm wysokości oraz 300 cm długości.  Obie firany posiadają kilka rzędów haftów o lekkich kwiatowych wzorach, które wyróżniają się na tle delikatnej siateczki.

Firma proponuje jednocześnie firany na markizecie wykończone delikatnie zaokrągloną linią. Są wśród nich modele 20248, 20252 oraz 20259, również o wymiarach 160×300 cm. Dla tych fasonów charakterystyczna jest gładka siateczka ozdobiona jedynie pojedynczym pasem dekoracyjnych haftów. Kwiatowe ornamenty dodają tym firanom niebywałego wdzięku i lekkości. Wszystkie nowości z kolekcji HAFT S.A. występują zarówno w kolorze białym, jak i kremowym.

firany na markizecie 2

Przełamanie prostej formy umożliwia już drobny akcent w postaci zaokrąglonej linii firan i wyeksponowanych marszczeń Fot. www.haft.com.pl

Samodzielne ułożenie firan w efektowny sposób nie jest takie proste, jak może się wydawać. Idealnie symetryczne fale wymagają sporo wprawy i pracy. W przypadku firanek haftowanych na markizecie nie ma takiego problemu, gdyż są one praktycznie bezobsługowe. Dzięki temu, że producent wyposażył wszystkie nowe modele w taśmę marszczącą samo zawieszanie i układanie firan jest niezwykle proste, a osiągnięcie efektu równych fal przychodzi bez żadnego wysiłku.

Pomysłowa propozycja firmy HAFT S.A. sprawia, że modele firan na markizecie są nie tylko piękną i urokliwą ozdobą, ale jednocześnie – dzięki swej specyfice – są praktycznym rozwiązaniem.

ceny firan

Leave a Reply