Dekoracja wielkanocnego stołu: klasyka czy nowoczesność?

Lada dzień Wielkanoc. Zanim zastaną nas przedświąteczne obowiązki, warto pomyśleć o odpowiedniej aranżacji mieszkania, dzięki której już teraz poczujemy klimat i atmosferę zbliżających się świąt. Dekoria.pl, podobnie jak w latach poprzednich, przygotowała kilka propozycji na wielkanocną aranżację mieszkania.

wielkanoc dekoracja stolu 1

fot. Dekoria.pl

wielkanoc dekoracja stolu 2

fot. Dekoria.pl

Wielkanoc to czas pełen radości, spotkań z bliskimi i rodziną. Na chwilę zapominamy o codziennych obowiązkach i siadamy do wspólnego śniadania. Tak, to właśnie stół w ciągu tych kilku dni staje się centralnym punktem naszego mieszkania.

wielkanoc dekoracja stolu 3

fot. Dekoria.pl

wielkanoc dekoracja stolu 4

fot. Dekoria.pl

Tradycyjne potrawy i aromatyczne wypieki – każdego roku wkładamy ogrom serca w przygotowanie dań, którymi poczęstujemy zaproszonych gości. Pamiętajmy jednak o tym, by nie zabrakło miejsca na drobne dekoracje – kolorowe bieżniki, kwieciste obrusy, barwne podkładki pod talerze i inne, nadadzą mu odświętnego wyglądu.

wielkanoc dekoracja stolu 5

fot. Dekoria.pl

wielkanoc dekoracja stolu 6

fot. Dekoria.pl

W tym roku eksperci Dekoria.pl przygotowali trzy odsłony wielkanocnej aranżacji mieszkania. Dwie z nich z pewnością przypadną do gustu osobom, które poszukują klasycznych i eleganckich rozwiązań. Wykorzystane w aranżacji kolekcje to Amelie oraz nowość w ofercie Dekoria.pl – linia Ashley. Pierwsza z nich inspirowana jest wzornictwem z stylu retro, druga to delikatny kwiatowy motyw, który został zestawiony z drobnymi kropeczkami na pastelowym tle. Trzecia stylizacja to rozwiązanie stworzone z myślą o osobach lubiących wyraziste dodatki. Styliści Dekoria.pl postawili na mocne odcienie i połączyli ze sobą kolekcje Comics i Loneta, zestawiając kolory takie jak: żółć, czerń oraz biel. Charakterystycznym elementem jest występujący na dodatkach motyw geometryczny.

wielkanoc dekoracja stolu 7

fot. Dekoria.pl

wielkanoc dekoracja stolu 8

fot. Dekoria.pl

Gdy mamy nieco więcej czasu, warto pokusić się o dodatkowe dekoracje – sukienki na krzesła, modną ceramikę czy ozdobne pierścienie na serwetki. Ostatnie z wymienionych możemy przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy odrobina kreatywności i chęci do działania, a efekt może być taki jak na zdjęciu, gdzie gotową dekorację, zastąpiono tekturowym zającem, przywiązanym do serwetki za pomocą rafii.

wielkanoc dekoracja stolu 9

fot. Dekoria.pl

Leave a Reply