Dekoracyjne tkaniny w skandynawskim stylu

Naturalność oraz prostota to cechy, dzięki którym styl skandynawski cieszy się niesłabnącą popularnością. Choć przez wielu uznawany jest za surowy i nieco ascetyczny, zachwyca subtelnością osiągniętą poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów.

Kraje skandynawskie to obszar, gdzie rozwinęła się nowoczesna koncepcja aranżacji wnętrz. Jej podstawowymi zasadami są funkcjonalność oraz minimalistyczny wystrój. Oszczędne gospodarowanie formą oraz wykorzystanie neutralnych kolorów pozwoliło uniknąć uczucia przeładowania przestrzeni, dzięki czemu styl ten jest chętnie wykorzystywany nie tylko na dużych, ale i małych powierzchniach.Decydując się na aranżację mieszkania w stylu skandynawskim warto poznać jego najważniejsze odmiany, czyli:

– styl duński – najbardziej łagodny i romantyczny, gdzie dopuszczalne jest wykorzystanie większej ilości ozdób oraz dekoracji;
– styl fiński – różnorodny i nieco bardzie kolorowy, gdzie dominującym elementem są formy geometryczne;
– styl szwedzki – minimalistyczny i dość surowy. Dominuje tu jasne drewno oraz biel.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym na północy jest drewno. Dlatego jest ono dominującym elementem wystroju wnętrz w skandynawskim klimacie. Większość spośród
aranżacji bazuje na wykorzystaniu bieli, choć – jak wiadomo – dopuszcza się eksperymentowanie z kolorem. Przykładem barwnych tekstyliów, utrzymanych w stylu skandynawskim, jest kolekcja Oslo dostępna w internetowym sklepie www.dekoria.pl.

Nowoczesne wzory oraz wyraźny splot tkanin to esencja stylu charakterystycznego dla krajów północy. Kolekcja Oslo doskonale sprawdzi się w dekoracji okna (zasłony bądź rolety), ale nie tylko. Urocze poduchy, obrusy czy siedziska będą ciekawym i wyrazistym detalem dekoracyjnym.

Funkcjonalne, skromne i wygodne wnętrza w stylu skandynawskim nie podążają za modą.
Są ponadczasowe, dzięki czemu zyskują tak wielu zwolenników.

tkaniny 1

Kolekcja Oslo od Dekoria.pl

tkaniny 2

Kolekcja Oslo od Dekoria.pl

tkaniny 3

Kolekcja Oslo od Dekoria.pl

tkaniny 4

Kolekcja Oslo od Dekoria.pl

tkaniny 5

Kolekcja Oslo od Dekoria.pl

Leave a Reply