Proste i stylowe żaluzje okienne

Wielogodzinna praca w home office, błogie lenistwo w domowych pieleszach – w takich warunkach łatwo zapomnieć, co dzieje się tuż za oknem. Odpowiednie naświetlenie oraz możliwość spojrzenia na świat przez nietuzinkowy pryzmat mogą ten problem zniwelować. Pożądany efekt dostarczą pionowe oraz poziome żaluzje okienne.

Kolekcje żaluzji pionowych (verticale) oraz poziomych są rozwiązaniem dla osób, które spędzają długie godziny w jednym pomieszczeniu: nieważne, czy powodem jest zabrana do domu praca, czy też lektura ulubionego czasopisma. W zależności od wykonywanej czynności, właściwe tekstylia zapewnią dokładnie tyle światła, ile jest konieczne oraz nadadzą wnętrzu specyficzny, zaciszny charakter.

Żaluzje pionowe wykonane są z tekstylnych lameli o szerokości 127mm. Dzięki szerokiej palecie barw, kolekcje (Creppe, Itaca, Shantung oraz Fiesta) pasować będą do najróżniejszych wnętrz – każda z serii posiada 8 opcji kolorystycznych do wyboru. Instalacja jest dziecinnie prosta – można ją przeprowadzić samodzielnie. Żaluzje montujemy do sufitu za pomocą klipu montażowego lub do ściany, używając metalowego kątownika z przedłużką i klipu.

Jeśli mowa o żaluzjach praktyczność to słowo – klucz

Jeśli mowa o żaluzjach, praktyczność to słowo – klucz

Z kolei klasyczne, białe żaluzje poziome Prakto wykonano z elastycznych lameli PCV o szerokości 25mm. Posiadają dodatkowo mechanizm blokujący, a sposobem montażu nie różnią się od żaluzji pionowych. To wybór dla klientów, którzy chcą nadać pomieszczeniu nieco bardziej formalny, biurowy charakter, rodem z gabinetów na najwyższych piętrach nowojorskich drapaczy chmur.

Wiecznie zapracowani i niepoprawne leniuchy to dwa różne bieguny, mające jednak pewną cechę wspólną: rzadko kiedy biorą się za sprzątanie. Ważne jest zatem, aby z biegiem czasu żaluzje nie traciły dawnego wyglądu, nawet przy wyjątkowo rzadkiej pielęgnacji. Produkty Prakto są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Nie potrzeba żadnych specjalistycznych preparatów. Wystarczą tak banalne pomoce, jak wilgotna ściereczka, a nawet odkurzacz lub suszarka.

Jeśli mowa o żaluzjach, praktyczność to słowo – klucz. Prosty i wpasowujący się w różne style design, funkcjonalność, charakterystycznie rozproszone światło i równie dystynktywne cienie. Wprowadzą do wnętrza nastrój zawieszenia, przy którym można bez problemów skupić się nad pracą lub w razie nagłej potrzeby…odpłynąć.

Leave a Reply