Panele ścienne: niebanalna aranżacja przedpokoju

Jak ważne jest pierwsze wrażenie, wie każdy z nas. Dlatego przedpokój, który jest wizytówką naszego wnętrza, powinien być niebanalnie zaaranżowaną przestrzenią. Marka VOX podpowiada, jak sprawić, by stylowe i praktyczne rozwiązania witały nas już od progu.

panele scienne do przedpokoju 1

System ścienny KERRADECO marki VOX

Podczas urządzania mieszkania pomieszczeniom przechodnim poświęcamy zazwyczaj najmniej czasu. A to duży błąd, bo kryją one w sobie spory aranżacyjny potencjał i… wyzwanie. Szczególnie przedpokój, który stanowi wizytówkę naszego wnętrza i decyduje o pierwszym wrażeniu. Dlatego ważne jest, aby był zaaranżowany zarówno stylowo, jak i funkcjonalnie. A to niezwykle trudne zadanie – ponieważ przedpokój to zazwyczaj mało ustawne pomieszczenie, w którym musimy znaleźć miejsce na wiele przedmiotów. Ponadto narażone jest na wilgoć, piach, zabrudzenia i uszkodzenia. Jak sprawić zatem, by przedpokój zachwycał nienagannym wyglądem przez dłuższy czas? Z pomocą przychodzi marka VOX i system ścienny KERRADECO, który jest efektownym wykończeniem wnętrza i jednocześnie jego doskonałym zabezpieczeniem. Z KERRADECO stworzysz niebanalnie zaaranżowany przedpokój, któremu niestraszne są mokre kurtki, buty i parasole. Marka VOX prezentuje kilka aranżacyjnych inspiracji, jak przedpokój zamienić w miejsce efektowne i funkcjonalne zarazem!

panele scienne do przedpokoju 2

System ścienny KERRADECO marki VOX

Ściana o nienagannym wyglądzie

Pierwszą – i najważniejszą – zasadą, którą należy się kierować podczas urządzania przedpokoju, jest wybór dobrych jakościowo materiałów. Naturalne drewno, ozdobna tapeta czy wyszukany kolor farby mogą ciekawie wyglądać na ścianie, ale należy zastanowić się, czy przetrwają wilgoć, otarcia i inne uszkodzenia, z którymi będą musiały się zmierzyć na co dzień. Warto wybrać takie rozwiązanie, które zastąpi te materiały, ale będzie od nich trwalsze, odporniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. System ścienny KERRADECO to nowoczesne panele składające się z trzech warstw, dzięki czemu są odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, a także na wodę i wilgoć. To idealny wybór do tak wymagających pomieszczeń, jak hol. Są one łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. A to szczególnie ważne w przechodnim pomieszczeniu, do którego wchodzimy w butach i odzieży wierzchniej, opieramy się o ściany, wieszamy na nich kurtki, a nawet sprzęt sportowy: rower czy deskorolkę. Panele KERRADECO są łatwo zmywalne, dzięki czemu bez problemu można usunąć z nich wszelkie zabrudzenia i cieszyć się nienagannymi ścianami przez długi czas.

panele scienne do przedpokoju 3

System ścienny KERRADECO marki VOX

Spójność przede wszystkim

Skoro przedpokój jest zapowiedzią tego, co można spotkać w dalszych częściach naszego mieszkania, ważna przy jego urządzaniu jest też zasada spójności – zarówno pod względem stylistyki, jak i kolorystyki. Nicią łączącą pomieszczenia mogą być kolory, materiały, kształty. Mogą one pojawić się na jednej wybranej powierzchni – jako dominanta, akcent lub kontrapunkt. Dzięki systemowi KERRADECO styl wnętrza można stworzyć za pomocą odpowiednio dobranego wzoru paneli, które jednocześnie będą pełnić funkcję praktyczną: zabezpieczą ścianę przed uszkodzeniami i wilgocią. Na takim tle można z powodzeniem zamontować wieszak na ubrania, a nawet – na rower.

panele scienne do przedpokoju 4

System ścienny KERRADECO marki VOX

KERRADECO to ponad dwadzieścia dekorów nawiązujących do naturalnego kamienia, drewna, betonu czy postarzanej blachy. Drewniana ściana sprawdzi się idealnie we wnętrzach skandynawskich, a betonowa wprowadzi industrialny klimat już od progu. W ofercie marki VOX jest również ponadczasowa biel oraz bezpieczne i stale modne szarości. Chcesz, aby Twój przedpokój się wyróżnił? Wybierz z oferty KERRADECO motyw szkockiej kraty – dzięki niemu wnętrze zyska wyrazisty wystrój.

panele scienne do przedpokoju 5

System ścienny KERRADECO marki VOX

Zabawa proporcjami

Przedpokój to najczęściej długie i wąskie pomieszczenie lub małe i nieustawne Jak zatem wizualnie je powiększyć i nadać mu harmonię? Dekoracje ścienne to świetna metoda, by zmienić optycznie proporcje wnętrza. Panele KERRADECO mogą być wykończeniem całej ściany – w tym przypadku warto zdecydować się na ich jasne odcienie – ale też za ich pomocą można stworzyć lamperię. Taki sposób dekoracji ścian wraca do łask! Jeśli lamperia będzie kończyć się poniżej połowy ściany, przedpokój wyda się wyższy. Jeśli natomiast chcemy, aby pomieszczenie sprawiało wrażenie niższego i przytulniejszego – również jest na to sposób! Lamperia powinna wówczas sięgać powyżej połowy ściany. Dodatkowo takie rozwiązanie skutecznie zabezpieczy tę część, która jest najbardziej narażone na zabrudzenia i uszkodzenia.

Innym sposobem na zmianę proporcji w długim przedpokoju jest wprowadzenie poprzecznych podziałów. Nasza rada: jeśli Twój przedpokój ma niewielką wnękę, zamiast standardowej zabudowy stwórz otwartą garderobę i wyróżnij ją za pomocą dekoracji ściennej!

panele scienne do przedpokoju 6

System ścienny KERRADECO marki VOX

Sposób na szybką metamorfozę

Zależy ci na szybkiej i łatwej w przeprowadzeniu metamorfozie wnętrza? Zacznij od przedpokoju i systemu ściennego KERRADECO. Jego wyjątkową zaletą jest nieskomplikowany sposób montażu. Panele przytwierdza się bezpośrednio do ściany na klej lub na podkonstrukcję za pomocą wkrętów. Montaż KERRADECO jest „czysty”, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod wykończenia ścian, takich jak tapety czy kafle ceramiczne. Co najważniejsze – pomieszczenie po metamorfozie z KERRADECO może być użytkowane natychmiast po zakończeniu montażu. Dodatkowo, wszystkie dekory mają wyczuwalną w dotyku fakturę, dzięki czemu tworzą na ścianie naturalny efekt wizualny. Metodą małych kroków odmień wygląd jednej ściany – tej najbardziej narażonej na uszkodzenia. Tak zaaranżowana ściana będzie przykuwać wzrok i robić wrażenie już od wejścia!

Leave a Reply