Gipsowe oprawy, które pomalujesz na dowolny kolor. DIY

Tradycyjna lampa umieszczona w centrum sufitu już dawno odeszła do lamusa. Dziś, dzięki innowacyjnej serii Lumigesso z portfolio firmy GTV, wykonanej z eleganckiego, białego gipsu, który daje możliwość dowolnego malowania metodą DIY, oprawa staje się prawdziwym płótnem dla kreatywności architekta czy zapalonego miłośnika sztuki. Dodając do tego szeroki wachlarz rodzajów opraw – tych sufitowych, wiszących, kinkietów, czy profili, sprawiamy, że możliwości aranżacyjne ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

oprawy gipsowe do malowania 1

Lumigesso – linia gipsowych opraw, które pomalujesz na dowolny kolor

Zrób to sam!

Lumigesso to wyjątkowa seria opraw o oryginalnym designie i stylowej formie, wykonana z białego gipsu. Każda z opraw w serii może pozostać biała, jeśli cenimy minimalistyczne, stonowane wnętrza lub możemy przemalować ją na dowolny kolor – swoboda aranżacji jest właściwie nieograniczona. To nasza wyobraźnia zdecyduje o przeznaczeniu i ostatecznym kolorze oprawy. – Tak elastyczne podejście do finalnego efektu sprawia, że białe oprawy gipsowe to idealne rozwiązanie dla architektów poszukujących niebanalnych elementów aranżacyjnych, które z łatwością dostosują do całej kompozycji wnętrza oraz wspaniały pomysł dla domowych artystów, którzy przede wszystkim cenią sobie sztukę DIY i lubią otaczać się wykonanymi lub wykończonymi przez siebie przedmiotami. Biały gips można dowolnie malować i ozdabiać, co pozwala na realizację nawet najbardziej wyszukanych pomysłów aranżacyjnych – rekomenduje Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV.

oprawy gipsowe do malowania 2

Lumigesso – linia gipsowych opraw, które pomalujesz na dowolny kolor

Dla każdego coś… inspirującego

Nowość w ofercie GTV to nie tylko swoboda wyboru koloru danej oprawy, ale jej przeznaczenia i funkcji – Lumigesso można bowiem instalować w dowolnej sferze domu lub budynku komercyjnego. Do wyboru mamy oprawy: sufitowe, ścienne, wiszące, wbudowane oraz wpuszczane profile gipsowe do taśm LED. Oprawy sufitowe o ponadczasowym, geometrycznym kształcie możemy wykorzystać jako lampy kierunkowe, plafony czy oprawy do zabudowy szeregowej. Salon, jadalnię czy pokój dzienny ozdobią oprawy wiszące, a uniwersalne piękno i stylowa elegancja opraw naściennych doskonale sprawdzi się przy tworzeniu świetlnych aranżacji korytarzy czy salonów – zwłaszcza, że do wyboru mamy oprawy jedno i dwukierunkowe. Intrygujący efekt uzyskamy wykańczając podwieszany sufit wpuszczanymi profilami gipsowymi do taśm LED – zdecydować możemy zarówno o kolorze profili jak i barwie światła – podkreślając stylizację niebanalnym designem opraw wbudowanych.

oprawy gipsowe do malowania 3

Lumigesso – linia gipsowych opraw, które pomalujesz na dowolny kolor

Kształtując przestrzeń

Poprzez odpowiednio dobrane oświetlenie można wyeksponować wnętrza, podkreślić kolor lub fakturę ścian, powiększyć przestrzeń czy skierować uwagę na konkretny mebel lub ozdobny przedmiot. Za pomocą opraw LED można swobodnie kierować strumień światła, by uzyskać zamierzony efekt. Często jednak możliwości aranżacyjne ograniczał kolor opraw lub rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Dzięki nowym oprawom gipsowym Lumigesso te ograniczenia nie są już problemem.

Doskonałą podpowiedzią dla naszej kreatywności będzie katalog linii Lumigesso – dostępny pod adresem: www.gtv.com.pl/images/druk_katalog_gipsy_2016_www.pdf – gdzie znajdują się wszystkie dostępne kształty, formy opraw i profili tej linii. Wybór odpowiedniego produktu ułatwiają ikony elektrotechniczne i przekrojowe rysunki, zaś uniwersalną prostotę i minimalizm formy opraw podkreślają zdjęcia aranżacyjne stylizowane na ołówkowe szkice – dodatkowo zachęcające do ich samodzielnego pokolorowania i eksperymentów z kolorami opraw.

oprawy gipsowe do malowania 4

Lumigesso – linia gipsowych opraw, które pomalujesz na dowolny kolor

Serię gipsowych opraw Lumigesso docenią zarówno wielbiciele minimalistycznych, surowych wnętrz, kreatywni architekci, ale również entuzjaści DIY i kolorowej dominanty w domowych aranżacjach. Różnorodność kształtów i zastosowań linii Lumigesso – a przede wszystkim swoboda wyboru koloru – pozwolą zrealizować każdą, nawet najbardziej oryginalną świetlną aranżację, a całość projektu dostosować do własnych potrzeb, gustów i upodobań. Pomalujmy nasz świat – nie tylko światłem.

Leave a Reply