Dekoracja wnętrz: jak dobrać optymistyczne dodatki?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w niektórych wnętrzach czujemy się wyjątkowo radośnie i swobodnie, nawet jeśli jesteśmy w nich po raz pierwszy? Na pozytywną energię wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest odpowiedni dobór dodatków. Pozytywne barwy, zdjęcia, motywacyjne obrazy – co jeszcze poprawi nam nastrój?

Kolor na dobry humor 

O tym, że kolory mają wpływ na nasze samopoczucie wiemy od dawna. Nie zawsze jednak pamiętamy o psychologii barw podczas projektowania i urządzania wnętrz. Dobrym nastrojem zarażą nas pomarańczowy i żółty. Nie bez powodu są to także barwy cytrusów, które dojrzewają w słońcu i dodają nam energii. Do mieszkania zaprośmy również czerwień, odpowiedzialną za pozytywne myślenie, ciepło, a nawet lepszy apetyt. Nieoceniona jest także zieleń, zwłaszcza w jasnych, soczystych odcieniach. Sprawi ona, że poczujemy się wypoczęci i zrelaksowani. – Wiedząc, jakie działanie mają poszczególne kolory, łatwiej nam zaaranżować wnętrza, w których będzie panował pozytywny nastrój. Czasami wystarczą drobne akcenty – zielona narzuta na łóżku w sypialni, żółte poduszki na kanapie, pomarańczowe podkładki na stole czy czerwony wazon z bukietem kwiatów – proponuje Izabela Bożek z firmy Eurofirany, specjalizującej się w dodatkach do wnętrz.

Aranżacja Eurofirany 1 2016

fot. Eurofirany

Aranżacja Eurofirany 5 2016

fot. Eurofirany

Koc Simple 57 PLN eurofirany

fot. Eurofirany

Poszewka DONA 30 ZŁ Eurofirany1

fot. Eurofirany

Daj się rozśmieszyć 

Są takie dodatki, na widok których nie sposób się nie uśmiechnąć. Czasami warto typową rzecz z naszego otoczenia zamienić na coś oryginalnego i niebanalnego. – Poszewka na poduszkę przypominająca futerkowego skrzata lub ze zdjęciem szczeniaków, figurka medytującej żaby czy lampka w kształcie Wieży Eiffla – to tylko kilka z ulubionych dodatków naszych klientów – zauważa Izabela Bożek. Czymś, co zawsze wywołuje u nas pozytywny nastrój są pamiątki z udanych podróży lub stojące na biurku czy komodzie ramki ze zdjęciami naszych najbliższych. 

Poszewka LOUIS 61 PLN Eurofirany

fot. Eurofirany

FROG FIGURKA 21X12X20 103 zł

fot. Eurofirany

Eurofirany CHP ANIMAL 23 40X40

fot. Eurofirany

Światło – naturalny antydepresant 

O tym, jak ważne dla naszego nastroju jest światło, przekonujemy się co roku jesienią, kiedy słoneczne dni zastępuje szaruga za oknem. Z tego powodu powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie naszych wnętrz, a także kilka nastrojowych akcentów, jak np. świece czy lampiony na oknie. Nie ograniczajmy także naturalnego światła nieodpowiednią aranżacją okna. Zwłaszcza jesienią postawmy na delikatne firany przepuszczające światło lub rolety typu dzień i noc.

Aranżacja Eurofirany 6 2016

fot. Eurofirany

Dodatki motywacyjne 

Popularne w ostatnim czasie dodatki z hasłami motywacyjnymi również mogą być nieocenioną pomocą w walce ze złym nastrojem. Zegar z napisem „Enjoy the little things”, poszewka z hasłem zachęcającym do robienia rzeczy, które czynią nas szczęśliwymi lub obraz mówiący do nas „Love you” – to kilka przykładów na to, że w odpowiednio urządzonych wnętrzach łatwiej zostać optymistą. 

Aranżacja Eurofirany 3 2016

fot. Eurofirany

Aranżacja Eurofirany 4 2016

fot. Eurofirany

Aranżacja Eurofirany 2 2016

fot. Eurofirany

Leave a Reply