W Walentynki powiedz TO bez słów!

Dzień świętego Walentego to święto, które przywędrowało do naszego kraju stosunkowo niedawno. Mimo to, cieszy się olbrzymią popularnością – to świetna okazja zarówno do tego, aby wyrazić skrywane długo uczucia. W Walentynki mówimy jednak „kocham” także tym, którzy dobrze o naszej miłości wiedzą. Słowa warto jednak  poprzeć – a może nawet zastąpić – miłym drobiazgiem. Oto kilka pomysłów!

Kwiaty jako sposób na wyrażanie uczyć stosowane są już od dawien dawna. O tej porze roku ciężko jednak o kwiaty prawdziwe. Sztuczne kwiaty nie są jednak absolutnie dowodem sztucznych uczuć 🙂 liczy się wszakże gest. Mimo to, być może warto postawić na inne dodatki do wnętrza z kwiatowym motywem – mogą to być na przykład ozdobne świeczki w kształcie kwiatów róży albo poduszki z motywem kwiatów lub serc. Możliwości jest bardzo wiele.

love

(Dekoracje, fot. Heatons)

Sypialnia to miejsce w naszym domu, które szczególnie jest powiązane z wyrażaniem uczyć. To tutaj bowiem dzielimy najintymniejsze chwile z drugą osobą. Dlatego też wystrój sypialni można jak najbardziej wykorzystać do tego, aby powiedzieć magiczne słowo „kocham”. Pomóc może nam w tym poduszka z wyznaniem miłości. Rzecz jasna w najbardziej namiętnym z kolorów, czyli czerwonym.

love 2

(Poduszki, fot. Heatons)

Przedmioty, za pomocą których wyrażamy uczucia, wcale nie muszą być okazałe. Wręcz przeciwnie, czasem bardzo mały drobiazg może powiedzieć więcej niż milion słów. Nawet niewielka ozdoba wnętrza w kształcie serca może jednak sprawić miła niespodziankę. Innym ciekawym pomysłem na walentynkowy upominek jest wspólne zdjęcie – oczywiście w oryginalnej ramce, tak aby mogło ozdobić nasz wystrój wnętrza.

love 3

(Dekoracje, fot. Heatons)

Do lata jeszcze wciąż daleko, ale co z tego, skoro w naszych sercach temperatura jest wysoka? Przedstawiona na zdjęciu drewniana tacka w kształcie serca najwdzięczniej prezentuje się jako ozdoba stołu na letnim przyjęciu w ogrodzie. Nie oznacza to, że nie możemy jej wręczyć naszej Walentynce już teraz – stojąc na stole nawet w środku zimy będzie zapewniać o temperaturze naszych uczuć. Możemy ją napełnić owocami lub słodyczami – zależnie od tego, co ukochana osoba lubi najbardziej.

love 4

(Taca, fot. Really Linda Barker)

Wiklinowe dekoracje wnętrz są również ciekawym pomysłem. Spójrzmy na przykład na te oto wiklinowe serca. Taka ozdoba na ścianę może być również oryginalnym sposobem na wyeksponowanie zdjęcia. Wiklinowe serce ze zdjęciem ukochanej osoby może być bardzo miłym sposobem wyrażenia uczuć, jakie do niej żywimy. Świetnie uzupełni aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym.

love 5

(Dekoracja ściany, fot. Really Linda Barker)

Zobacz też inne pomysły na walentynki

Leave a Reply