Idealny wystrój sypialni na upały

Wysokie temperatury stają się uciążliwe, kiedy nie dają nam chwili wytchnienia i doskwierają również w nocy. Aby nasza sypialnia była komfortowym miejscem odpoczynku, wystarczy odpowiednio dobrać dodatki, dzięki którym zaaranżujemy przestrzeń tak, że zapanuje w niej przyjemny klimat.

 

aranzacja sypialni sypialnie fot1

fot. home&you

Latem, kiedy temperatury za oknem są coraz wyższe, warto wprowadzić w mieszkaniu kilka zmian, dzięki którym ciepło będzie mniej odczuwalne. Pomocne będą nawet najprostsze rozwiązania, zwłaszcza w sypialni.

W pierwszej kolejności sięgnijmy po przewiewne zasłony, najlepiej w jasnych barwach, które ochronią nas przed rażącym słońcem i nagrzaniem pomieszczenia. – W tym czasie dobrze jest też zadbać o inne dodatki, jak np. narzuty, koce czy poszewki, w białym kolorze lub kremowych odcieniach. Zdecydowanie unikajmy czarnych akcentów – w przeciwieństwie do jasnych barw nie odbijają one promieni słonecznych – radzi Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you. Różnicę odczujemy także za sprawą odpowiednio dobranej pościeli. Szczególnie komfortowe są komplety wykonane z bawełny o satynowym splocie, dostępne m.in. w ofercie marki home&you. – Satyna bawełniana to wysokiej jakości materiał, który jest zarówno elegancki, niezwykle gładki, ale przede wszystkim przyjemnie chłodny w dotyku – idealny na letnie dni – dodaje stylistka home&you.

Pamiętajmy także, aby nie zamykać pokoi w domu, przy otwartych drzwiach powietrze może swobodniej przepływać. Z kolei wietrzenie odłóżmy na późny wieczór lub wczesny poranek.

Dodatki przydatne w aranżacji mieszkania znajdziemy w salonach i sklepie online home&you: www.home-you.com.

aranzacja sypialni sypialnie fot2

fot. home&you

 

Leave a Reply