Innowacyjne mopy obrotowe

Wyciskanie mopa, wymagające schylania się i moczenia rąk, ciężkie wiaderko czy też smugi powstałe na podłodze – to tylko kilka uciążliwości, które sprawiają, że czyszczenie posadzek staje żmudne i męczące. Firma Spontex znalazła skuteczne rozwiązanie na napotykane trudności z codziennymi porządkami i wprowadziła do sprzedaży dwa ergonomiczne mopy z rotacyjnym systemem wyciskania.

mopy obrotowe

fot. Spontex

Mopy Express System oraz Full Action Compact+ idealnie sprawdzą się do każdego rodzaju podłóg: drewnianych i kamiennych, a także paneli czy terakoty a końcówki wykonane z mikrofibry czyszczą dokładnie i skutecznie nawet samą wodą, bez konieczności użycia detergentów.

Express System

Zestaw Express System to mop z rotacyjnym systemem wyciskania. Niezwykle prosty, wygodny i skuteczny. Wyposażony jest w obrotowy kosz, który osusza końcówkę mopa. Do kosza dostosowany jest mop i kij z wbudowanym specjalnym system wyciskającym. Wystarczy włożyć końcówkę mopa do wiadra wypełnionego wodą, a następnie wysuszyć ją poruszając kijem w górę i w dół, bez konieczności schylania się. To zintegrowany system wyciskający wbudowany w kiju, uruchamia obracanie kosza, dzięki czemu podczas sprzątania omija nas uciążliwe wyciskanie końcówki, bez konieczności brudzenia rąk. Wiadro, oprócz kosza obrotowego do wyciskania, posiada również rowki na ściankach dla dokładniejszego czyszczenia końcówki z drobinek brudu.

mop obrotowy1

fot. Spontex

Nowoczesna konstrukcja umożliwia obracanie płaskiej końcówki mopa o 360º, co gwarantuje dotarcie do trudno dostępnych miejsc, w rogach posadzek oraz pod meblami czy sprzętem AGD. Nakładka z mikrofibry pozwala jeszcze skuteczniej usuwać brud z każdego zakamarka, również bez użycia deteregentów. Właściwości mikrofibry sprawiają, że na podłodze nie pozostają smug a sama końcówka nie absorbuje przykrych zapachów i szybko schnie.

Po zakończeniu sprzątania, końcówkę należy zdjąć i przepłukać w wodzie lub wyprać w pralce w 40 stopniach.

Film instruktażowy mopa Express System firmy Spontex znajduje się pod adresem: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&list=PLoaUEJybKURzx72_946Ga4aI0BIoybc5q&v=0iVAyr1ze5Q

Full Action Compact+

Z kolei system Full Action Compact+ to rozwiązanie dla tych, którzy szukają ergonomicznego i kompaktowego mopa, który będzie nie tylko niezbędnym i skutecznym pomocnikiem przy codziennych porządkach, ale również nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca w kuchni, łazience czy schowku.

mop obrotowy2

fot. Spontex

Zestaw Full Action Compact+ składa się z okrągłego, jednokomorowego wiadra i mopa ze zintegrowanym systemem wyciskania, który uruchamiany jest za pomocą uchwytu wbudowanego w kiju. Jednokomorowe wiadro podzielone jest na dwa poziomy: dolny, wypełniony wodą, w której płuczemy końcówkę oraz górny, gdzie z kolei końcówka jest osuszana. Tak skonstruowany system ograniczy ilość ewentualnych rozprysków a przede wszystkim skutecznie osuszy końcówkę, co w szczególności jest ważne przy myciu podłóg drewnianych.

Wiaderko jest niezwykle praktyczne i podręczne. Na wewnętrznej ścianie znajduje się miarka, która wskazuje jaka ilość wody jest zalecana do użycia przy sprzątaniu a zamontowana kratka ułatwia kontrolę kierunku odpływu wody podczas płukania. Na spodzie wiadra rozmieszczone są cztery gumowe nakładki zapewniające jego lepszą stabilność. Dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości samego wiaderka. Jego ścianki są gładkie i nie posiadają żadnych zakamarków, w których to zazwyczaj gromadzi się brud, kurz i piasek. Po zakończeniu sprzątania wystarczy przetrzeć komorę wiaderka lekko wilgotną gąbeczką, aby usunąć pozostałości.

mopy obrotowe2

fot. Spontex

Okrągła końcówka mopa z frędzelkami wykonana jest z wysokiej jakości mikrofibry, umożliwia mycie podłogi również bez użycia detergentów.

Cena Express System: ok. 150 zł.
Cena Full Action Compact+: ok. 100 zł.

Leave a Reply