Nowoczesne okna idealne do biura

Pogarszające się warunki pracy, to współcześnie często występujący problem. Niejednokrotnie są to kłopoty wynikające z braku dostępu do oświetlenia dziennego i świeżego powietrza. Wiele osób jednak nie daje sobie sprawy, że z przepisów wynika jasno, że oświetlenie światłem naturalnym jest konieczne w pomieszczeniu biurowym. 

Problem oświetlenia pomieszczeń pracy podejmowany jest w kilku aktach prawnych. Istotne jest, aby przebywać w jasnym, dobrze oświetlonym światłem dziennym pomieszczeniu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu, nasze miejsce pracy nie posiada okien, konieczna jest zgoda Powiatowego Inspektora Pracy albo Sanepidu. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem, często doprowadza do przemęczenia wzroku, a w dłuższej perspektywie nawet do jego pogorszenia. Dlatego, decydując się na montaż lub wymianę okien w miejscu pracy, warto pomyśleć o propozycji, która sprosta naszym oczekiwaniom.

okno w biurze

Fot. GEALAN

W pomieszczeniach biurowych należy utrzymywać temperaturę nie niższą niż 18°C oraz zapewnić ich odpowiednią wentylację lub klimatyzację. Dobrym wyjściem może być wybór okien zaopatrzonych w szyby zespolone, których nadrzędnym celem jest ochrona przed słońcem. Pomagają one zredukować zysk ciepła pochodzący z promieniowania słonecznego, co zapewnia całoroczny komfort w pomieszczeniu. Dlatego też, powinniśmy wybrać okno, które dzięki swoim parametrom nie tylko zwiększy komfort pracy, ale również przyczyni się do optycznego powiększenia naszego biura. Taką ofertę znajdziemy u rodzimego producenta okien, firmy Stolmar Sp. z o.o.Interesującym produktem tej firmy są m.in. nowoczesne okna thermo, gwarantujące największy komfort użytkowania, poprzez przenikalność termiczną wynoszącą 1,0 W/m2K. Cechują je ponadto doskonałe właściwości m.in. bardzo dobra przejrzystość, wysoka izolacyjność akustyczna, zabezpieczenia antywłamaniowe, czy estetyka wykonania. Wszystkie te cechy sprawiają, że nie tylko nadamy naszemu gabinetowi indywidualny charakter, ale również będziemy efektywniej wykonywać swoją pracę.

okna2

Fot. GEALAN

Warto pamiętać o tym, że dopływ światła, podobnie jak poziom hałasu czy spełnianie przez gabinet funkcji reprezentacyjnych nie tylko wpływa na wizerunek naszej firmy, ale także na atmosferę w nim panującą. Komfortowe miejsce pracy stanowi podstawę efektywnej i przyjemnej pracy. Przystępując do tworzenia skomplikowanych projektów i wprowadzania innowacyjnych strategii powinniśmy zagwarantować sobie odpowiednią wygodę m.in. poprzez zapewnienie dostępu do naturalnego światła.

Leave a Reply