Orient w pokoju dziecka

Kultura Orientu niezmiennie fascynuje i inspiruje. Kojarzy się z czymś tajemniczym, a jednocześnie harmonijnym i pozytywnym. Obcowanie z kulturą Dalekiego Wschodu wnosi do życia piękno, spokój i świat uniwersalnych wartości. Dlatego projektanci chętnie sięgają po orientalne motywy.

japońska wiśnia

Kids Town

Na przykład wzorując się na tradycji Kokeshi. Małe, toczone z drewna laleczki, wręczane były jako amulety miłości i przyjaźni, symbolizowały młodość, odzwierciedlały dziewczęce piękno.

abażur kwiaty

Kids Town

aplikacje motyle i kwiaty

Kids Town

białe ptaszki

Kids Town

Współczesna Kokeshi to unikalna dekoracja, przedmiot kolekcjonerski i idealny prezent dla dziewczynki. A także inspiracja do przearanżowania jej pokoju na styl japoński. Za chwilę będzie on najmodniejszy!

Kids Town

domek na bizu Evie

Kids Town

domek na bizu Meika

Kids Town

Kids Town wyprzedza trendy, co doceniła Paulina Przybysz. Urządziliśmy pokoje jej córeczek, oczywiście w stylu Kokeshi. Podpowiadamy jak uzyskać podobny efekt w pokoju Twojego dziecka.

domek na bizu Sophie

Kids Town

dywan łaka

Kids Town

dywan mellow

Kids Town

Charakterystyczną cechą stylu orientalnego jest prostota połączona z wyrafinowaniem. Skromny wystrój, z delikatnymi kwiatowymi dekoracjami, to idealne tło dla kolekcji Kokeshi. Na początek uporządkujmy pokój. Niech rządzi w nim duch zen.

girlanda fiolet

Kids Town

girlanda rozowo blekitna

Kids Town

girlanda zielono niebieska

Kids Town

Ustawmy w pokoju kilka najpotrzebniejszych, jasnych i prostych mebli – nie za dużo, aby nie przeładować przestrzeni. Dywan w kwiaty i poduszki w barwne ptaki wprowadzą do wnętrza miękkość. Na jednej ze ścian, najlepiej przy łóżku, wyczarujmy japońską wiśnię – jej różowe kwiatki urzekają delikatnością.

kokeshi zestaw kreatywny

Kids Town

kolorowe ptaszki

Kids Town

Papierowy abażur w równie subtelne kwiatki będzie z nią idealnie harmonizował. Niezwykłe wrażenie zrobią też papierowe, kolorowe lampiony zawieszone w rogu pokoju, lub światełka w formie kwiatów – można je zawiesić na meblu, okręcić wokół karnisza lub włożyć do przeźroczystego wazonu. Subtelne światło wprowadzi do pokoju niezwykły klimat.

kubek Evie

Kids Town

laleczka Cindy

Kids Town

laleczka Jasmine

Kids Town

W oknach, zamiast zasłon, możemy zawiesić proste rolety rozpraszające światło. Jeśli jednak zdecydujemy się na zasłony – niech będą lekkie i delikatne, w pastelowych kolorach. Przyjemny nastrój wprowadzą też mobile – te z białymi ptaszkami można zawiesić nie tylko nad łóżkiem niemowlaka. Przypominają japońskie żurawie i jak najbardziej pasują do pokoju małej wielbicielki Kokeshi: wprowadzą do niego ruch, lekkość i zmysłowość.

laleczka Meika

Kids Town

laleczka Sophie

lampa niebieska w kropki

Kids Town

Oryginalną dekoracją będzie też bambusowy parasol – w orchidee, peonie lub inne kwiaty – zawieszony pod sufitem lub przy łóżku. Stylowe wachlarze można postawić na półce, lub powiesić – jak obraz – na ścianie, obok obrazków z wizerunkiem laleczek.

lampka zielone paseczki

Kids Town

lancuch niebieski

Kids Town

pamietnik Evie

Kids Town

Do dekorowania zaangażujmy dziecko: własnoręcznie wykonane egzotyczne kwiaty oprawione w ramki będą ozdobą, i powodem do dumy. Warto też wyeksponować w pokoju samodzielnie wykonane przez dziecko laleczki origiami I papierową laleczkę Kokeshi – do stworzenia jej posłuży zestaw kreatywny składający się ze wzoru lalki, który dziecko wypełnia według własnego pomysłu dołączonymi do niej naklejkami I szablonami.

papierowe Kokeshi

Kids Town

parasol chińskie kwiaty

Kids Town

parasol orchidee

Kids Town

Im więcej takich ozdobnych elementów nawiązujących do kultury Orientu, tym lepiej. Małą właścicielkę pokoju zachwyci także utrzymany w tej stylistyce domek na biżuterię – idealny schowek na spinki, gumki, pierścionki i inne skarby, oraz pozytywka – jej delikatna melodia przygotuje małą romantyczkę do spania.

szkatulka Evie

Kids Town

szkatulka Meika

Kids Town

szkatulka Sophie

Kids Town

Rano będzie mogła zapisać swoje sny w sekretnym notesie używając magicznego długopisu z Kokeshi…

wachlarz lilie wodne

Kids Town

wachlarz ptaki

Kids Town

walizeczki róż

Kids Town

Stworzenie pokoju w stylu Kokeshi nie jest trudne. Dokonując zmian róbmy to z miłością, traktując jak dar dla dziecka – wnoszący nową jakość do życia. Wystrój w stylu japońskim to także dobry pomysł na urządzenie kącika niemowlaka.

zielona łąka

Kids Town

zielony ptaszek

Kids Town

W takim otoczeniu, stworzonym z pozytywnymi intencjami, laleczki: Przyjacielska, Życzliwa, Opiekuńcza, i ich koleżanki będą czuły się jak u siebie. I na pewno roztoczą opiekuńczego ducha nad domownikami. I każdym nowym członkiem rodziny.

Leave a Reply