Polski design w modnych wnętrzach

Showroom DADO DESIGN, mieszczący się w Soho Factory, na warszawskiej Pradze postanowił promować polski design. W salonie pojawiły się nowe, rodzime marki takie jak: Puff Buff Design i Landor – asortyment będzie się powiększać. Zmieniając aranżacje naszych wnętrz zastanówmy się nad wyborem polskiego wzornictwa, którego jakość oraz pomysłowość są na najwyższym, światowym poziomie. Po prostu mamy się czym chwalić!

Fotel jak z żurnala!

Fotel Bufa marki Landor to projekt Moniki Elikowskiej – Opali i Wojciecha Opali z MOWO Studio. Inspiracją do jego powstania były najnowsze trendy w modzie i detale krawieckie takie jak bufy, marszczenia i plisy. Cały fotel wykonany jest z wysokiej jakości filcu poliestrowego i stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wykroju, dwuwymiarowa płaszczyzna materiału została przekształcona w formę przestrzenną. Na powierzchni filcowej siedziska projektanci zastosowali „szczypania” materiału, dzięki którym powstały oryginalne marszczenia. Wypukłości połączone są kolorowymi sznurkami, które tworzą ciekawe wykończenie.

Fotel Bufa otrzymał prestiżową nagrodę TOP DESIGN 2013 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zachwyca nie tylko swoimi nietuzinkowymi detalami, ale i pięknym kolorem szarego melanżu.

fotel 1

Fotel Bufa marki Landor

fotel 21

Fotel Bufa marki Landor

ORCA – na przekór sztampie!

Lampa z dmuchanym abażurem? Dlaczego nie! Projekt przypominający wielką nadmuchiwaną zabawkę do wody, to pomysł pracowni projektowej Puff Buff Design. Elementy pneumatyczne lamp powstają poprzez zgrzewanie warstw PCW. Powstałe formy następnie są napełniane powietrzem, co nadaje im ciekawy kształt. Lampa ORCA to przykład zabawy formą i materiałem w designie – tym bardziej cieszy więc fakt, że jest to nasz rodzimy produkt. Orca będzie pasować zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do pomieszczeń o bardziej eklektycznym wystroju.

lampa1

Lampa ORCA - Puff Buff Design

lampa 2

Lampa ORCA - Puff Buff Design

lampa 3

Lampa ORCA - Puff Buff Design

*    *    *
Prezentowane produkty to nie tylko niebanalny oraz niepowtarzalny design, ale i wysoka jakość wykonania. Wszystkie modele dostępne są w showroomie DADO DESIGN i sklepie internetowym – www.dadodesign.pl. Showroom ma w swojej ofercie takie marki jak: INFINITI, L.KLEIBER, SLIDE, EMECO, GABER, RIGA CHAIR, QISDESIGN, NEXTIME, FONTANA ARTE, ALBUM, tekstylia KVADRAT oraz porcelanę KAHLA.

Leave a Reply