Tradycyjne żakardowe i lniane tkaniny dekoracyjne

Sztandarowym produktem marki Guell LaMadrit, dostępnej w warszawskim salonie Home Sweet Home są luksusowe tkaniny – lny, wełny i żakardy ozdobione różnorodnymi motywami w tysiącach kolorów. Dzięki hiszpańskim projektantom można teraz poczuć się we własnym domu jak w słonecznej, hiszpańskiej posiadłości.

W tym roku do kilkudziesięciu kolekcji proponowanych przez Hiszpanów dołączył New Orleans. Tradycyjne żakardowe i lniane tkaniny z kwiatowymi nadrukami, zmieszane z motywem bażanta i eleganckim wzorem paisley, zdążyły już podbić serca europejczyków. Adamaszek zdaje się powracać i to w wielkim stylu! Kolekcja przywodzi na myśl styl kolonialny, doprawiony domieszką współistniejącego z naturą, nieco chłodniejszego stylu brytyjskiego. New Orleans bez wątpienia tworzy w domu klimat komfortu, z nutką przygody i wspomnień dawnych podróży.

tkaniny dekoracyjne 1

Tkaniny marki Guell LaMadrit, dostępne w Home Sweet Home

Część kolekcji stanowi popularny motyw paisley. Choć kojarzy się głównie z krajami Wschodu, a dokładniej z Indiami, wywodzi się z Persji, skąd rozprzestrzenił się do innych kultur. W Iranie paisley zdobił insygnia i szaty królewskie, w Indiach kaszmirowe szale, a w Wielkiej Brytanii pokochała go królowa Wiktoria. Na wybiegach zaprezentowali go najlepsi: Stella McCartney, Jil Sander, Haider Ackermann, Emilio Pucci i Matthew Williamson. Projektanci z Guell LaMadrit  zaproponowali cztery ciekawe zestawienia kolorystyczne i dopełnienie finezyjnych deseni w kształcie łezki motywami florystycznymi.

tkaniny dekoracyjne 2

Tkaniny marki Guell LaMadrit, dostępne w Home Sweet Home

Ważnym elementem kolekcji jest różnorodność dostępnych w obrębie danego wzoru kolorów. Połączenie bliskich naturze delikatnych błękitów, bieli, czy beżów z nasyconymi barwami czerwieni, amarantu czy zieleni stworzy w każdym wnętrzu niezwykły klimat i przytulność. Mimo wielobarwności, kolekcja pozbawiona jest ekstrawagancji, emanuje harmonią i spokojem. Odpowiednie meble i stonowane dodatki zdecydowanie nadadzą miejscu ubranemu w te materiały wyrazistego charakteru i elegancji.

tkaniny dekoracyjne 3

Tkaniny marki Guell LaMadrit, dostępne w Home Sweet Home

Urządzając salon lub  sypialnie w stylu kolonialnym nie zapominajmy o orientalnych wzorach i bogato zdobionych tkaninach. Dopełnieniem całości będą drobiazgi – np. kolorowe poduszki z motywem bażanta. W Home Sweet Home zakupimy również świece, kapy oraz inne wzorzyste dodatki, które pomogą stworzyć ten klimat.

tkaniny dekoracyjne 4

Tkaniny marki Guell LaMadrit, dostępne w Home Sweet Home

Kolekcja New Orleans doskonale sprawdzi się w klasycznym domu, dodając mu nutę egzotycznego orientu. Home Sweet Home zachęca do eksperymentowania. Może zmiksowanie kilku wzorów w obrębie jednego koloru albo całe stadko barwnych, ptasich poduszek? Przecież w przyrodzie bażanty nie są samotnikami.

Leave a Reply