Pomysł na dekorację klasycznego wnętrza

Styl klasyczny jest elegancki i ponadczasowy. Wnętrza poprzez swój unikalny charakter nawiązują do wystroju tradycyjnego dworku. Efekt ten uzyskujemy przede wszystkim za pomocą eleganckich dodatków – dekoracyjnych tkanin, ozdobnych kryształowych żyrandoli czy stylizowanych na antyczne mebli. Dominują tu jasne i stonowane kolory, eleganckie materiały, które znajdziemy w nowej kolekcji Rustica od Dekoria.pl.

tkaniny dekoracyjne klasyczne wnetrza

Kolekcja Rustica od Dekoria.pl

Na umeblowanie klasycznego wnętrza najczęściej składają się tradycyjne, solidnie wykonane meble, często stylizowane na antyki. Na podłodze może pojawić się marmur lub drewniany parkiet, który najczęściej jest ozdobiony eleganckim dywanem. Ściany malowane są jasną farbą, choć równie częstą praktyką jest wykorzystanie ozdobnych tapet.

We wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym dominują stonowane kolory – brązy, beże i szarości. Ogromną rolę odgrywają tu tkaniny, które nadają wnętrzu eleganckiego wyglądu. Obowiązkowe są drapowane zasłony czy upinane firany, a na sofach koniecznie powinny zagościć miękkie poduszki.

tkaniny dekoracyjne klasyczne wnetrza 2

Kolekcja Rustica od Dekoria.pl

Naturalność, stonowana kolorystyka oraz bogate wzornictwo to cechy, które najlepiej oddają charakter nowej kolekcji Rustica. Gustowna, żakardowa tkanina doskonale prezentuje się na zasłonach, roletach rzymskich oraz innych dodatkach, jak poszewki na poduszki czy bieżniki i obrusy.. Rustica to dwustronne tkaniny z rewersem na odwrocie, tworzące trzy zestawy kolorystyczne. Delikatne brązy i beże uwodzą swoją subtelnością. Doskonale prezentują się w tradycyjnych wnętrzach, nadając im ciepłego i przytulnego wystroju. Z kolei szarości wprowadzą do pomieszczenia odrobinę nowoczesnego wyglądu. Trójwymiarowe, geometryczne wzory na szarej tkaninie pozwalają stworzyć przestrzeń o nieco szalonej, ale wysmakowanej formie. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, a nawet loftowych.

tkaniny dekoracyjne klasyczne wnetrza 3

Kolekcja Rustica od Dekoria.pl

Pamiętajmy jednak o tym, że wnętrza urządzone w stylu klasycznym, nie powinny przypominać muzealnych. Dom musi odpowiadać współczesnym potrzebom, dlatego oczywiste jest, że znajdą się w nim nowoczesne sprzęty. Jak więc uzyskać charakter klasycznego wnętrza? Pamiętajmy o jego podstawowych zasadach – harmonii i umiarze. Natomiast w kwestii dodatków kierujmy się wysoką jakością produktów i stylem ich wykonania.

tkaniny dekoracyjne klasyczne wnetrza 4

Kolekcja Rustica od Dekoria.pl

Leave a Reply