Niesamowite kanapy do salonu

Aranżacja salonu wymaga odpowiedniego zgrania ze sobą wielu elementów. Klimatyczny i stylowy wystrój wnętrza z pewnością zbudujemy dobierając różnego rodzaju dodatki do prostej całości. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na konkretną stylizację, wybierzmy bardziej ozdobne meble – w ten sposób szybko uzyskamy wystrój salonu, na jakim nam zależy.

Jeśli ściany w naszym salonie pomalowane są na biało, a chcemy całkowicie zmienić wystrój wnętrza i dodać mu charakteru, odpowiedni wybór sofy z pewnością nam w tym pomoże. Ciemny mebel z pewnością stanowi tutaj dobry wybór. Jeśli lubimy nieco tajemnicze aranżacje wnętrz, nie wybierajmy jednolitego, matowego koloru. Dużo lepiej sprawdzi się opalizujące, połyskujące obicie. Aranżacja salonu będzie kompletna, jeśli dodamy dekoracje ścienne pasujące kolorystycznie do obicia kanapy.

aranzacja salonu sofa

Sofa do salonu, fot. Nella Vetrina

Aranżacje wnętrz z przewagą ciemnych kolorów stają się coraz bardziej popularne. Zestaw składający się z ciemnych ścian, ciemnych zasłon i ciemnego dywanu już nikogo nie dziwi. Do tego kompletu jak najbardziej pasuje również kanapa o ciemnym obiciu. Pamiętajmy jednak, że aby całość nie była zbyt smutna i ponura, warto użyć nieco połysku. Przykładowo, możemy wybrać zasłony lekko połyskującej tkaniny. Również obicie kanapy powinno być we wzory, ewentualnie dobierzmy wzorzyste poduszki.

aranzacja salonu sofa2

Sofa do salonu, fot. Nella Vetrina

Jeśli nadal uważamy, że takie wnętrze jest ponury, dobierzmy biały komplet mebli. Dodatkowo możemy pokombinować z ich formą. Ciężkie zasłony i ciemne barwy na ścianach potrzebują przeciwwagi. Świetnym kontrastem dla nich będzie nowoczesna kanapa o prostym, ale zarazem wymyślnym kształcie. Taka aranżacja salonu łączy w sobie klasykę i nowoczesność.

aranzacja salonu sofa4

Sofa do salonu, fot. Nella Vetrina

Kolor brązowy w czarno-białej aranżacji powszechnie uważany jest za zgrzyt. Niekoniecznie jednak tak musi być – zależy bowiem, jaki odcień brązu wybierzemy. Czekoladowy brąz jest tutaj jak najbardziej wskazany. Jeśli odpowiada nam spokojny i bezpretensjonalny wystrój wnętrza, kanapa z obiciem w takim właśnie odcieniu jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

aranzacja slaonu sofa 5

Sofa do salonu, fot. Nella Vetrina

Jeśli podobają nam się aranżacja wnętrz w pastelach, dobierzmy do nich kanapę w zdecydowanym odcieniu i o ciekawej formie. Nawet jeśli cały wystrój salonu utrzymany jest w stylu nowoczesnym, to możemy dobrać kanapę w stylu retro. Stylizowany mebel przykuwa uwagę i czyni aranżację niebanalną i niejednoznaczną. Jeśli na ścianach planujemy zawiesić obrazy – uważajmy. Reprodukcje klasycznych dzieł sprawią, że nasza aranżacja wnętrza stanie się przestylizowana. Wybierzmy lepiej coś ze sztuki nowoczesnej.

aranzacja slaonu sofa3

Sofa do salonu, fot. Nella Vetrina

 

Aranżacja będzie jeszcze ciekawsza, jeśli  ściany w salonie będą naprawdę odjechane.

Leave a Reply