Niezwykła ściana w salonie i nie tylko

Pomysłowe wykończenie ścian to wcale niełatwe zadanie. Często zdarza się, ze popadamy w banał, kopiując aranżacje wnętrz naszych znajomych. Czasami może się wydawać, że w tej dziedzinie życia wszystko już było. Czy aby na pewno? Jeśli tak myślicie, to może znaczyć tylko jedno – nie widzieliście jeszcze naprawdę odjechanych ścian.

Fototapeta – to słowo zdecydowanie źle się kojarzy. Przez lata bowiem koszmarne fototapety z kiczowatymi widoczkami szpeciły aranżacje wnętrz w wielu polskich domach. Obecnie jednak w sklepach można znaleźć wiele fototapet o niebanalnych wzorach. Spójrzmy chociażby na fototapetę w stylu retro, przedstawiającą rzędy książek na półkach. Prawda, ze wygląda realistycznie? Aż chce się wziąć jedną z nich do ręki. Taki wystrój wnętrza sprzyja nauce i skupieniu, co nie znaczy oczywiście, że wiedza sama nam wejdzie do głowy :).

aranzacja salonu tapeta3

Fototapeta, fot. Mineheart

Nieco mniej realistycznie, za to oryginalniej przedstawia się podobna  fototapeta, ale utrzymana w jednolitym kolorze. Elegancki wystrój wnętrza uzyskamy przy pomocy koloru białego. Aranżacja salonu z użyciem takiej tapety i dodatkiem oryginalnych w formie białych mebli z pewnością zachwyci niejednego z naszych gości.

aranzacja salonu tapeta5

Fototapeta, fot. Mineheart

Jeśli aranżacja salonu z przewagą bieli nam odpowiada, ale wolimy bardziej klasyczne rozwiązania, również z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Tapeta w klasyczny wzór prostokątów spodoba się fanom klasyki. Takki wystrój wnętrza jest spokojny i ma w sobie mnóstwo klasy. Możemy go uzupełnić również o białe meble, lub zestawić z brązem lub czernią. W każdym zestawieniu będą prezentować się równie elegancko.

aranzacja salonu tapeta6

Tapeta we wzory, fot. Mineheart

Inny ciekawy pomysł to ściana wyłożona miękkim obiciem. Świetnie przedstawia się aranżacja salonu z jej wykorzystaniem. W ten sposób wykreujemy wystrój wnętrza kojarzący się z ekskluzywnym klubem. Nawet skromnie umeblowane wnętrze uzyska w ten sposób oryginalny, nieco zadziorny charakter. Takie wykończenie ścian najoryginalniej prezentuje się w jasnych zimnych kolorach – jeśli użyjemy na przykład czerwieni, wówczas całość zacznie trącić banałem.

aranzacja salonu tapeta4

Tapeta w wytłaczane wzory, fot. Mineheart

Fani barokowych wzorów z pewnością chętnie widzieliby u siebie aranżacje wnętrz je wykorzystujące. Do tej pory obecne głównie na metalowych ogrodzeniach, teraz goszczą również na naszych ścianach. Ozdobne zawijasy i kwiatowe motywy pomogą stworzyć nieco zagadkowy i tajemniczy wystrój salonu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób lubiących egzotykę i niebanalne rozwiązania aranżacyjne.

aranzacja salonu tapeta

Fototapeta we wzory, fot. Mineheart

Taki wystrój wnętrza może występować w wielu wariantach. To, jaki wzór wybierzemy zależy głównie od nas. Może być subtelny, lub bardziej ozdobny. Taka aranżacja salonu może być przełamana kolorystycznie za pomocą kolorowych mebli, lub uzupełniona o inne czarno-białe elementy. Szczególnie polecamy to drugie rozwiązanie – aranżacje wnętrz z użyciem czerni i bieli mogą łatwo stać się banalne. Dzięki tym tapetom z pewnością unikniemy nudnego minimalizmu.

aranzacja salonu tapeta2

Fototapeta we wzory, fot. Mineheart

Fajne? Zobacz też inne ciekawe tapety

Leave a Reply