Nowoczesny salon z klasycznym dywanem?

Jak urządzić klasyczny salon z nowoczesnym dywanem, a jak nowoczesny salon z klasycznym dywanem? Orientalny, ciemnozłoty dywan nie musi wcale zdobić klasycznego salonu, a dywan stworzony we wciąż aktualnym trendzie vintage można zakupić nie tylko do wnętrza nowoczesnego.

Dywany wełniane łódzkiej firmy Dywilan S.A. produkowane są ze 100% wełny nowozelandzkiej. To szeroka gama propozycji wzorniczych nawiązujących do perskich kobierców kwiatowych, geometrycznych deseni kaukaskich czy szlachetnych, mocnych w wyrazie indyjskich dywanów burgundowych.

Kolekcja Superior to linia wysokiej jakości dywanów wełnianych, zastosowana przy jej produkcji technologia sprawia, że każdy detal wzoru jest dobrze widoczny, a dywan w dotyku jest szlachetny i gęsty. Dzięki wysokiej gęstości dywany z tej kolekcji charakteryzują się wytrzymałością i odpornością na pilling. Za sprawą orientalnego wzornictwa pasują głównie do klasycznego wystroju wnętrz, ale czy tylko ? Model Arkadia Terra z tej kolekcji, który posiada ciemnozłote wzory będzie ciekawym kontrastem dla nowoczesnego narożnika z białej skóry. Najlepiej, gdyby posiadał on ruchome (np. pneumatyczne) zagłówki, które dostosowują się do wzrostu i wagi użytkownika. Wypoczynek powinien być uzupełniony szklanym stolikiem kawowym na metalowych nóżkach. Dywan ten został wyprodukowany w rozmiarze 170×235 lub 200×300, wysokość jego runa wynosi 8 mm, a masa całkowita 3700 g/metr kw.

dywan 1

Kolekcja Superior firmy Dywilan S.A.

Omega to kolekcja Dywilan obejmująca częściowo dywany ze wzorami nowoczesnymi (podgrupa Omega Light), np. Modena Jasny Rubin. Model ten nawiązuje do wciąż aktualnego trendu vintage, jest efektownie postarzony poprzez zastosowanie oryginalnych przetarć. Przetarcia powstają na etapie projektowania i nie są wynikiem mechanicznego niszczenia runa. Lekkość wzornicza sprawia, że wpasuje się w klasyczny salon, w którym jest narożnik z jasnobrązowego materiału, w stylu prowansalskim, z dużą ilością poduszek (8-10 szt.). Do tego biały, drewniany stolik ze zdobionymi nóżkami. Ten model dywanu można nabyć w rozmiarze 170×235, 200×300 lub 235×350. Wysokość runa wynosi 8 mm, a masa całkowita 2600 g/metr kw.

dywan 2

Kolekcja Omega firmy Dywilan S.A.

Zobacz również dywany w stylu vintage i klasycznym

Leave a Reply