Designerskie meble z drewna z rodzinnej manufaktury

Producenci mebli i oświetlenia prześcigają się w pomysłach – co zrobić i jak. Jednak jak się okazuje, proste pomysły same się obronią. Przykładem może być marka LOFTDecora, która kontynuuje rodzinną tradycję i projektuje swoje meble wykorzystując wysokiej jakości drewno. LOFTDecora robi coś jeszcze – aktywuje przyszłych projektantów i dba o środowisko.

designerskie meble z drewna 1

fot. LOFTDecora

Wizją LOFTDecora jest produkt. Inwestują w dobry design i ciężko pracują, aby produkty, które pojawią się w biurze, domu czy restauracji były zachwycające. Sękami, pęknięciami, spawanymi łączeniami, kolorem, konceptem, całością. Żeby tworzyły dobrą atmosferę. Do rozmów, do pracy, do odpoczynku.

designerskie meble z drewna 2

fot. LOFTDecora

Historia firmy sięga początku XX wieku, kiedy to dziadek Florek, rozpoczynał swoją działalność stolarską. Nie miał lekko – na 20 m² swojego warsztatu, w sercu meblowym Polski, tworzył meble, które pasowały – na wymiar. Zawsze dbał o to, żeby drewno z którego tworzył było czyste, suche, dobrze wybarwione. Jego cały Dział Jakości, czyli dwoje oczu nie znosił niechlujstwa, drogi na skróty.  Dzisiaj jego wnukowie – Tomasz i Grzegorz kontynuują to dzieło. A miłość do drewna i ekscytacja każdym kawałkiem, zapachem dębu pozostała wspólna.

designerskie meble z drewna 3

fot. LOFTDecora

Z pasji do drewna i projektowania portfolio marki jest bogate, bowiem LOFTDecora w swojej ofercie posiada stoły, stoliki kawowe, regały, szafki, ławki oraz lampy. Od początku głównym materiałem jest drewno, jednak nie zawsze występuje ono solo. Często tworzy wyjątkowy duet ze stalą. To połączenie to cecha charakterystyczna projektów tej młodej marki i idealne uzupełnienie wnętrz w stylu industrialnym.

designerskie meble z drewna 5

fot. LOFTDecora

W kwietniu tego roku, LOFTDecora wprowadziła do oferty nowy produkt, który już jest dostępny w showroomach Euforma. Projekt jest wynikiem konkursu jaki został zorganizowany przez markę LOFTDecora, showroom Euforma oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Zadaniem konkursu DREAM BIG było zaprojektowanie stołu do jadalni, przy wykorzystaniu dwóch materiałów: drewna i stali. Wybór najlepszej pracy konkursowej był trudny – ilość i poziom zgłoszeń zaskoczył organizatorów konkursu. Pierwsze miejsce przyznano młodej projektantce Weronice Porębie, a stół ostatecznie nazwano Taulukko. Przez konkurs organizatorzy chcieli pokazać, że projekt można naszkicować nie tylko do szuflady, ale także wyprodukować. Młodzi uczestnicy mieli niezwykle świeże spojrzenie zarówno na proces projektowy, jak i na samo zadanie konkursowe.

designerskie meble z drewna 6

fot. LOFTDecora

Co raz częściej możemy spotkać projekty marki LOFTDecora w miejscach publicznych, jak np. restauracja „Śródmieście” w Bydgoszczy, restauracja FISH&MORE w Warszawie czy w powstającym na 15 piętrze zachwycającego, poznańskiego Bałtyku: MUS Bar&View. LOFTDecora podejmuje się realizacji i projektowania całościowych realizacji inwestycyjnych, łączących lite drewno i stal. Dzięki własnej produkcji obu surowców oraz własnym grupom montażowym – tworzą szyte na miarę industrialne arcydzieła. Ludzie, którzy stoją za marką są niezwykle świadomi nie tylko potrzeb Klienta, ale i środowiska. Część dochodu ze sprzedaży przekazują na ochronę i odbudowę polskich lasów w ramach programu LOVForest. Warto również obserwować ich poczynania w mediach społecznościowych ponieważ często informują o tym co i gdzie robią oraz w jakich wydarzeniach biorą udział. Na żywo ich projekty można zobaczyć w showroomach Euforma: w Warszawie oraz w Bydgoszczy.

designerskie meble z drewna 7

fot. LOFTDecora

designerskie meble z drewna 8

fot. LOFTDecora

designerskie meble z drewna 9

fot. LOFTDecora

designerskie meble z drewna 10

fot. LOFTDecora

designerskie meble z drewna 101

fot. LOFTDecora

designerskie meble z drewna 11

fot. LOFTDecora

designerskie meble z drewna 12

fot. LOFTDecora

designerskie meble z drewna 13

fot. LOFTDecora

Leave a Reply