Naturalne drewniane meble: modny powrót do korzeni

Wszyscy, którzy choć raz urządzali dom czy mieszkanie, doskonale zdają sobie sprawę jak ciężko jest wybrać wyposażenie, które będzie jednocześnie designerskie i funkcjonalne. Meble, które byłyby stworzone na potrzeby mieszkańców danej przestrzeni, a nie tylko efektownej sesji w magazynie wnętrzarskim.

naturalne meble do salonu fot1

Meble Gazzda z oferty DADO DESIGN

Neutralne meble, efektowne dodatki

Po okresie potransformacyjnego zachły-śnięcia dostępnością tanich, masowo produkowanych mebli, Polacy powoli zwracają się w stronę designu i jakości. Tym wymaganiom odpowiadają meble Gazzda wykonane z naturalnego dębu, a więc jednego z najtwardszych i najbardziej trwałych rodzajów drewna. Mimo wytrzymałości, wszystkie elementy kolekcji sprawiają wrażenie lekkich, między innymi za sprawą charakterystycznych nóg, podpierających meble pod kątem i nawiązujących do, tak modnej teraz stylistyki lat 70.

naturalne meble do salonu fot6

Meble Gazzda z oferty DADO DESIGN

Inspiracja wspomnianą dekadą nie przekracza jednak niebezpiecznej granicy – meble budzą jedynie skojarzenie, są minimalistyczne i nie dominują przestrzeni. Neutralne, ale solidne wyposażenie domu, to inwestycja na lata. Takie klasyczne rozwiązania są z jednej strony ponadczasowe, a  z drugiej ciekawie dodają wnętrzu charakteru.

naturalne meble do salonu fot2

Meble Gazzda z oferty DADO DESIGN

Poznajcie Enę i Fawn!

W ofercie DADO DESIGN są już dostępne obie kolekcje Gazzdy. Ena to linia prostych, dębowych mebli w skandynawskim stylu, z charakterystycznymi białymi frontami. Przebojem jest stół LINN, po którego blacie można pisać kredą. Z kolei kolekcja Fawn zadowoli wszystkich tradycjonalistów, bowiem przywodzi na myśl jednocześnie design szalonych lat 70. i solidne, ciężkie szafy i kredensy charakterystyczne dla 20-lecia międzywojennego. Mimo że meble utrzymane są w jednej stylistyce, nie tworzą sztampowych, ciężkich kompletów.

naturalne meble do salonu fot3

Meble Gazzda z oferty DADO DESIGN

Powrót do korzeni

Branża związana z wystrojem wnętrz powoli zatacza koło, wracając do stanu sprzed wieku, kiedy meble były inwestycją na całe życie, a nie co sezonowym kaprysem. Klasyki designu, które mimo mijających lat pozostają obiektem pożądania są najlepszym dowodem, że dobre projekty nie wychodzą z mody. Meble marki Gazzda mają spore szanse wejść do Panteonu perełek designu.

naturalne meble do salonu fot4

Meble Gazzda z oferty DADO DESIGN

Czas zatem zapamiętać dwa nazwiska: Salih Teskeredzic i Mustafa Cohadzic, ponieważ to ci dwaj projektanci z Sarajewa stoją za marką, która przebojem wchodzi na rynek designerskich mebli.

naturalne meble do salonu fot5

Meble Gazzda z oferty DADO DESIGN

Meble Gazzda są już dostępne w showroomie DADO DESIGN!

Leave a Reply