Ekologiczne farby do dekoracji EKO wnętrz

Ekologia wkroczyła do wielu dziedzin, m.in. mody, motoryzacji czy żywności. Wybór „zielonych” produktów i rozwiązań daje obraz kim jesteśmy i jaki jest nasz styl życia. Dzięki przyjaznym dla środowiska farbom do wnętrz także nasz dom być bardziej EKO.

Powrót do natury to obecnie jeden z najmocniejszych trendów mających wpływ na aranżację wnętrz i budownictwo. Przejawia się on zarówno w naturalnej i pochodzącej od kolorów ziemi palecie barw, jak również przez wybór jak najbardziej obojętnych dla środowiska materiałów.

Bądź EKO

Bycie EKO to świadomy wybór produktów, które minimalnie szkodzą środowisku i których wytworzenie jest dla niego obojętne. W przypadku dekoracji wnętrz istotna jest decyzja o zakupie farb. Szukajmy produktu poddanego badaniom atestacyjnym, które wykazały brak substancji toksycznych szkodliwych dla środowiska naturalnego i zdrowia. Przykładem jest farba Eko-Joker marki Tikkurila. Jest to bezrozpuszczalnikowa, kopolimerowa farba lateksowa, która nadaje powierzchniom matowesatynowe wykończenie. Co ważne, charakteryzuje się niską emisją zapachu podczas malowania i schnięcia. Przyjazny dla środowiska produkt jest także bardzo trwały. Wymalowania wykonane Eko-Joker cechuje łatwość w utrzymaniu czystości oraz wysoka odporność na ścieranie.

sypialnia eko

Sypialnia w stylu eko, farba Eko-Joker marki Tikkurila

W przypadku Eko-Joker bardzo dobre wyniki badania receptury to jednak nie wszystko. Technologia wytwarzania produktu została opracowana w taki sposób, aby ograniczyć do minimum emisję siarki, dzięki czemu także produkcja Eko-Joker spełnia surowe wymogi ochrony środowiska.

W efekcie podjętych działań, farba została odznaczona prestiżowym Europejskim Znakiem Ekologicznym (European Eco-label), w postaci stokrotki. Wyróżnienie przyznawane jest od 15 lat jedynie produktom, których technologia wytwarzania i one same są całkowicie przyjazne dla środowiskaoraz bezpieczne dla użytkowników.

jadalnia2

Sypialnia w stylu eko, farba Eko-Joker marki Tikkurila

EKO styl

Naturalne barwy i materiały pomagają osiągnąć równowagę stylu wnętrza i zachować jego domowość przy całym wyposażeniu nowoczesnej technologii, która także nas otacza. Wnętrza w stylu EKO utrzymane są na ogół w jasnej kolorystyce. Im prościej tym lepiej, ponieważ najważniejsza jest naturalność. Wspaniale wprowadzą ją do wnętrza barwy ziemi, takie jak: ciepłe szarości i złamane biele, brązy, beże i oczywiście zielenie. Inspiracją może być również błękit nieba czy głęboki granat górskich jezior.

salon eko

Salon w stylu eko, farba Eko-Joker marki Tikkurila

Uzupełnieniem aranżacji są naturalne tkaniny − len, bawełna − oraz meble i przedmioty wykonane z drewna, gliny, kamienia, wikliny, itp. EKO wnętrze może mieć również egzotyczny charakter dzięki wykorzystaniu elementów zrobionych z rattanu lub bambusa. Bardzo ważne jest aby stosować umiarkowaną ilość dodatków, ponieważ ich przesyt może stworzyć wrażenie ograniczenia przestrzeni.

Styl EKO jest wyrazem szacunku dla natury, która ma fundamentalną wartość dla człowieka. Żyjemy w czasach kiedy działania ludzkości mają niszczący wpływ na stan naszej planety. Możemy to zmienić wspólnymi siłami, a każdy „ekologiczny dom” ma znaczenie.

Cała sztuka w tym…

….aby świadomie wybierać produkty przyjazne środowisku, np. takie które można poddać recyklingowi. Zwracajmy uwagę na opisy na etykietach, na których znajdziemy informacje dot. technologii produkcji danego wyrobu. Styl EKO w urządzaniu wnętrz promuje kojące kolory ziemi i naturalne materiały. EKO wnętrze w domu to enklawa relaksu i regeneracji sił.

farba eko farba Eko-Joker marki Tikkurila

  • stopień połysku: mat satynowy
  • kolorystyka: biały + pełna gama barw z karty Tikkurila Symphony
  • wydajność: 7 – 9 m2 / l dla podłoży chłonnych, 10 – 12 m2 / l dla podłoży mało chłonnych
  • czas schnięcia: ok. 1 h
  • opakowanie: 0,225 l; 0,9 l; 2,7 l; 9 l
  • cena: 42,85 zł / 0,9 l

One Response

  1. Olcia 14 września 2011

Leave a Reply