Witryna: elegancka szafka na dekoracyjne przedmioty

Witryna to idealna propozycja mebla do salonu lub jadalni. Pojedyncza lub podwójna, najczęściej stojąca, dzięki charakterystycznym, dużym przeszkleniom pełni funkcję reprezentacyjnego mebla na dekoracyjne przedmioty, porcelanę czy szkło artystyczne. Pozwala uporządkować cenne drobiazgi, książki, albumy, pamiątki, a także doskonale ozdabia wnętrze.

Mebin Riva

Mebin Riva

Ta bliska krewna serwantki, może występować w wersji klasycznej, na nóżkach – niekiedy efektownie wyprofilowanych. Stylizowana – posiada elegancką linię o obłych, wypukło-wklęsłych kształtach, ozdobne frezy i fantazyjne uchwyty. Z kolei nowoczesna – wyróżnia się prostą geometryczną formą o gładkich powierzchniach frontów, jest posadowiona na nóżkach lub na cokole i często przykuwa uwagę asymetrycznym motywem. Mimo iż design mebla z ponad trzechsetletnim rodowodem uległ przeobrażeniom, o jego estetyce nadal decyduje materiał i wykonanie. Te najpiękniejsze – z drewna i oklein naturalnych z oryginalnymi wzorami usłojenia (palisander Rio), w ciekawej kolorystyce (dąb burgundzki) i w połączeniach z innymi materiałami (szkło Lacobel, tkanina) są udanym przykładem współczesnej sztuki użytkowej.  

Mebin Verano

Mebin Verano

Funkcją witryny jest eksponowanie przedmiotów, dlatego przy wyborze mebla powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj przeszklenia i oświetlenie półek. W drzwiach witryn najczęściej montuje się szkło Antisol. Efekt barwionego szkła w kolorze brązu, zieleni, błękitu, grafitu lub czerni zostaje zwielokrotniony, gdy połączymy go z subtelnym ledowym oświetleniem półek. Delikatne refleksy widoczne zza przyciemnionych szklanych drzwi tworzą uroczy klimat i podkreślają piękno ustawionej na półkach zastawy, kryształów i eleganckich bibelotów. 

Toledo – w najnowszej kolekcji producenta znajdują się 3 modele witryn wysokich stojących: pojedyncza prawa, pojedyncza lewa i podwójna. Materiał: drewno i okleina naturalna, szkło Lacobel, szkło Antisol. Wybarwienie: dąb burgundzki. Sposób otwierania: push to open. Oświetlenie półek LED. Masywne bryły o surowej formie świetnie pasują do apartamentów urządzonych w stylu nowoczesnym, dużych loftowych przestrzeni, industrialnych klimatów.

Mebin Toledo Witryna podwojna

Mebin Toledo Witryna-podwojna

Mebin Toledo Witryna pojedyncza prawa

Mebin Toledo Witryna-pojedyncza-prawa

Riva – najnowsza kolekcja mebli do salonu posiada 2 rodzaje witryn stojących: pojedynczą i podwójną. Materiał: drewno i okleina naturalna, szkło Lacobel, szkło Antisol. Wybarwienie: dąb burgundzki. Sposób otwierania: push to open. Oświetlenie półek LED. Na uwagę zasługują oryginalne pochwyty zlicowane z frontem witryny i frezowane krawędzie. Doskonały przykład klasycznych mebli w nowoczesnej odsłonie.

Mebin Riva Witryna podwojna

Mebin Riva Witryna_podwójna

Mebin Riva Witryna pojedyncza

Mebin Riva Witryna-pojedyncza

Diuna – witryny z tej kolekcji (3 wysokie: podwójna, pojedyncza lewa i pojedyncza prawa oraz 2 niskie) wyróżniają się oryginalną linią wzorniczą, materiałem i kolorystką. Meble o frontach z litego drewna, w okleinie z czereśni amerykańskiej z wstawkami lakierowanymi na wysoki połysk są doskonałą propozycją do salonu, pokoju dziennego czy gabinetu. Wybarwienie: wenge. Sposób otwierania: push to open. Oświetlenie półek LED.

Mebin Diuna Witryna szkło podwójna 2DS2D z oświetleniem

Mebin Diuna Witryna szkło podwójna 2DS2D z oświetleniem

Mebin Diuna Witryna szkło pojedyncza 1DS1D prawa z oświetleniem

Mebin Diuna Witryna szkło pojedyncza 1DS1D prawa z oświetleniem

Elegante – w kolekcji mamy aż 4 rodzaje witryn: 2 podwójne (prawa i lewa) oraz 2 pojedyncze (prawa i lewa). Materiał: okleina naturalna orzech amerykański lub palisander Rio, szkło Antisol. Wykończenie: połysk lub mat. Rozwiązania: system otwierania push to open, podświetlenie półek LED z włącznikiem sensorowym. Meble o wyjątkowych walorach estetycznych do wnętrz o wysokim standardzie wykończenia.

Mebin Elegante witryna podwójna

Mebin Elegante witryna-podwójna

Mebin Elegante witryna pojedyncza

Mebin Elegante witryna-pojedyncza

Verano – meble o barwie orzecha antycznego wykonane są z litego drewna dębowego z elementami okleiny naturalnej. Witryny: podwójna i pojedyncze (prawa i lewa) o interesujących zestawieniach materiałowych i kolorystycznych wyposażono w szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak punkty świetlne LED mocowane na tylnej krawędzi szklanych półek czy system push to open, umożliwiający wygodne otwieranie szuflad i drzwiczek. Elegancka i funkcjonalna ozdoba nowoczesnych wnętrz.

Mebin Verano Witryna podwójna

Mebin Verano Witryna podwójna

Mebin Verano Witryna pojedyncza

Mebin Verano Witryna pojedyncza

Wiktoria – kolekcja stylowych mebli z szerokim asortymentem witryn: wysokich i niskich, podwójnych, pojedynczych, otwartych i zamkniętych, narożnych, z drzwiami prostymi i giętymi. Materiał: drewno i okleina naturalna, szkło Antisol. Rozwiązania: system cichego domyku, oświetlenie LED. Wybarwienie: wenge patyna, wanilia – wenge patyna. Meble do wnętrz reprezentacyjnych w stylu dworskim.

MEBIN WIKTORIA WITRYNA SZKLO 2DS2D DRZWI PROSTE

MEBIN WIKTORIA WITRYNA SZKLO 2DS2D DRZWI PROSTE

MEBIN WIKTORIA WITRYNA 1DS2SZ NAROZNA

MEBIN WIKTORIA WITRYNA-1DS2SZ-NAROZNA

Wszystkie przykłady prezentowanych witryn pochodzą z oferty firmy Mebin.

Leave a Reply