Eko-ściany i eko-podłoga

Przy tak wielkim wyborze materiałów wykończeniowych, z jakim mamy obecnie do czynienia, ciężko zdecydować się, jaki wystrój wnętrza nam odpowiada. Kolory i wzory, którymi charakteryzują się tapety i płytki ceramiczne, mogą przyprawić o zawrót głowy. A może by tak wrócić do źródeł? Aranżacja wnętrza w naturalnych barwach i zarazem przyjazna środowisku jest możliwa dzięki wykorzystaniu korka.

Taki wystrój wnętrza z pewnością będzie nam odpowiadał, jeżeli jesteśmy fanami ciepłej kolorystyki. Wielu z nas zapewne uwielbia efekt który powstaje, gdy promienie słońca padają na ścianę pomalowaną na przykład na pomarańcz lub żółć. Ten sam efekt możemy uzyskać z mniejszą szkodą dla środowiska – poprzez wyłożenie ścian korkiem. Tak zwana boazeria korkowa to nie tylko ozdobny efekt. Rozwiązanie to niesie ze sobą także wiele innych zalet. Wykończone w ten sposób ściany są łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Boazeria korkowa to rozwiązanie inspirowane naturą, zatem świetnie wygląda w towarzystwie naturalnych dodatków. Doskonale sprawdza się tutaj dodatek jasnego drewna. Taka aranżacja wnętrza pozwoli nam uzyskać efekt, jakbyśmy znaleźli się w samym sercu natury. Oczywiście, mile widziane są także inne naturalne elementy – na przykład kwiaty cięte lub doniczkowe. Dla przełamania kolorystyki możemy wprowadzić kontrastowe, kolorowe elementy – na przykład niebieskie obicia krzeseł.

dom korkowy 31

(Boazeria korkowa, fot. Dom Korkowy)

Boazeria korkowa występuje nie tylko w jednolitej wersji kolorystycznej. Dostępny jest także wariant dwukolorowy. Hitem może być wystój kuchni z korkowymi ścianami w zielony deseń. Ten zestaw barw, inspirowany naturą, może być uzupełniony o inne zielone dodatki. Obrus w pistacjowym kolorze i dobrana kolorystycznie zastawa stołowa to przepis na wystrój wnętrza pełen optymizmu i ciepła. Oczywiście i tutaj świetnie sprawdzi się komplet mebli z jasnego drewna.

dom korkowy 2

(Boazeria korkowa, fot. Dom Korkowy)

Jeśli jednak wystrój wnętrza w ciepłych barwach nie do końca nam odpowiada, nie oznacza to wcale, że musimy zrezygnować z eko-ścian. Boazeria korkowa jest bowiem dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Równie dobrze sprawdzi się w nieco zimniejszej tonacji. Przykładowo, jasnoszary korek jest świetną alternatywą dla płytek klinkierowych. Jest dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o nowoczesne, nieco surowe aranżacje wnętrz.

dom korkowy

(Boazeria korkowa, fot. Dom Korkowy)

Korek to wspaniałe rozwiązanie nie tylko, jeśli chodzi o wykańczanie ścian. To także ciekawy pomysł na podłogę. Szczególnie sprawdzi się, jeśli chodzi o wystrój pokoju dziecka. Naturalny materiał bardzo dobrze tłumi dźwięki i trzyma ciepło. Dzięki niemu nasze pociechy nie zmarzną nawet biegając na bosaka, a tupot małych stópek zostanie stłumiony.

dom korkowy 4

(Podłoga korkowa, fot. Dom Korkowy)

Szukasz fajnego pomysłu na podłogę? Zobacz też te dywany

Leave a Reply