Nowoczesne wykładziny: miło i ciepło pod stopami

Nowoczesne wykładziny to idealny pomysł na wykończenie podłogi w domowych wnętrzach. Są nie tylko komfortowe, ale również przyjazne alergikom i łatwe w czyszczeniu. Specjaliści z sieci salonów Dekorian radzą, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Wykładziny stopniowo zdobywają serca Polaków. Trafiają do nas coraz nowocześniejsze technologicznie materiały, które dodatkowo dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów i odcieni. Nowoczesne wykładziny skutecznie walczą z niekorzystnymi stereotypami na ich temat. Są miłe i ciepłe w dotyku, dzięki czemu stanowią idealną formę dekoracji podłogi w sypialni czy pokoju dziecięcym. Sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Pozytywnie wpływają również na akustykę pomieszczenia, redukując do minimum zbędny hałas.

wykladzina 1

fot. Dekorian

Decydując się na wykładzinę powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej walory estetyczne, ale również użytkowe. Najlepiej, aby była ona bakteriostatyczna ( a więc tworzyła środowisko obojętne dla rozwoju grzybów i bakterii), antyelektrostatyczna, trudnozapalna i zmywalna. Z punktu widzenia komfortu domowników bardzo ważna jest również kwestia gęstości runa w wykładzinie oraz rodzaju zastosowanych materiałów. Produkty spełniające powyższe warunki są bardzo komfortowym i estetycznym pomysłem na dekoracyjne wykończenie podłogi.

wykladzina2

fot. Dekorian

Pozytywna selekcja

Poszukując odpowiedniej wykładziny do domowych wnętrz warto przyjrzeć się ofercie marki Epic Carpets, której produkty dostępne są w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Epic Carpets zastosował bardzo ciekawy koncept biznesowy, wybierając spośród kilkuset najlepszych jakościowo i wzorniczo wykładzin od producentów z całego świata i oferując je pod własną marką. Dzięki temu konsument ma dostęp do precyzyjnie wyselekcjonowanych produktów, które będą idealnie dostosowane do jego oczekiwań. W portfolio marki są wykładziny wykonane z różnych włókien, o różnorodnych właściwościach i w bardzo bogatej gamie kolorów.

wykladzina 3

fot. Dekorian

Kukurydza na podłodze?!

Jednym z ciekawszych produktów na rynku jest nowa linia wykładzin amerykańskiej marki Mohawk wykorzystująca włókna SmartStrand, do produkcji których użyto składników kukurydzy. Pomysł ten opracowany został wspólnie z firmą DuPont. Odkrycie SmartStrand uznaje się za najbardziej zaawansowaną innowację w dziedzinie technologii włókien na przestrzeni ostatnich 20 lat. Dzięki nowym włóknom wykładziny marki Mohawk charakteryzują się większą wytrzymałością i miękkością. Gwarantują również bardzo skuteczną ochronę przed plamami, będąc przy tym przyjazne środowisku naturalnemu i bezpieczne dla domowników.

wykladzina4

fot. Dekorian

Firma Mohawk chcąc zademonstrować łatwość utrzymania w czystości nowych wykładzin SmartStrand zdecydowała się na bardzo oryginalny test, który przeprowadził 12-letni nosorożec Ricko wypożyczony z ZOO w Birmingham. Przez dwa tygodnie Ricko korzystał z wykładziny SmartStrand, którą wyłożona była jego 92 metrowa posesja. Po okresie testowym wykładzinie bez problemu przywrócony został pierwotny blask. Szeroki wybór wykładzin Mohawk wykorzystujących technologię SmartStrand dostępny jest w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian (www.dekorian.pl).

wykladzina5

fot. Dekorian

Ręczna robota

Jeżeli zależy nam na wykładzinach w luksusowym wydaniu warto przyjrzeć się ofercie marki Jacaranda, której dystrybutorem w Polsce jest Dekorian. Wykładziny te wytwarzane są w Indiach, przy użyciu naturalnych materiałów i tradycyjnych, przyjaznych środowisku naturalnemu metod. Cała produkcja odbywa się ręcznie na krosnach tkackich, a wykładziny powstają z wysokogatunkowych: wełny tybetańskiej i nowozelandzkiej, wiskozy i skóry koziej. Wykładziny urzekają wyjątkową miękkością i elastycznością. Naturalne włókna wykładzin Jacaranda cechuje antystatyczność oraz hygroskopijność. Oznacza to, że przyjmują one nadmiar wilgoci, ale w przypadku, gdy powietrze w pomieszczeniu jest suche zgromadzona wilgoć jest oddawana.

Wykładziny Jacaranda pozytywnie wpływają również na samopoczucie domowników. Posiadają dużą zawartość leczniczej lanoliny, która zobojętnia jony dodatnie. Jest to szczególnie korzystne dla alergików i astmatyków. Ich główny komponent, a więc wełna tybetańska, posiada zdolność oczyszczania powietrza z toksyn. Dodatkową zaletą wykładzin marki Jacaranda jest ich trudnopalność. W praktyce oznacza to, że pozostawiony na wykładzinie wełnianej niedopałek zgaśnie, lekko tylko nadpalając włókna, które się ukruszą i nie pozwolą na rozprzestrzenienie się ognia.

Więcej informacji na temat wykładzin znaleźć można na stronie www.dekorian.pl. Dystrybutorem wykładzin Epic Carpets, Jacaranda i Mohawk w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian / www.dekorian.pl /.

Leave a Reply