Drewniane meble: magiczny i oryginalny klimat we wnętrzu

Nie wszystkie mieszkania są idealne. Niektóre wydają nam się za małe, inne zbyt przestronne, za wysokie lub za niskie. Czasem ciężko dogodzić naszym upodobaniom i potrzebom, które potrafią zmieniać się w czasie. Na szczęście nie zawsze potrzebny jest generalny remont czy zmiana lokum. Złudzenie optyczne można uzyskać przez zastosowanie sprytnych sztuczek. Drewniane meble z kolekcji Unico firmy Unimebel potrafią wyczarować magiczny i oryginalny klimat w każdym wnętrzu – w zależności od aktualnych potrzeb.

Oszukać wzrok

Fakt, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, a ciemne sprawiają, że wydaje się ono mniejsze, nie jest żadną tajemnicą. To jedna z najczęściej stosowanych sztuczek  w aranżacji wnętrz. Jasne barwy są też doskonałym sposobem na maskowanie nierówności i niepożądanych krzywizn. Ciemny sufit nada przytulności bardzo wysokim pomieszczeniom, np. w kamienicach. Przestrzeń pomogą uzyskać lustra – gra świateł i odbitych obrazów. Jednak w celu odmienienia naszego mieszkania nie trzeba od razu przemalowywać ścian czy sufitu. Niektóre efekty można uzyskać poprzez odpowiednie dobranie mebli. Popularny w fotografii i obróbce graficznej efekt soczewki czy rybiego oka pozwala na stworzenie iluzji szerszej perspektywy.

meble drewniane

Kolekcja Unico firmy Unimebel

Meble z kolekcji Unico firmy Unimebel, dzięki oryginalnemu, niepowtarzalnemu wzornictwu doskonale oszukują oko tworząc wrażenie przestronności. Profilowane kształty z giętego drewna nie zmniejszają funkcjonalności mebli, pozwalają natomiast zachować odpowiednią przestrzeń w pomieszczeniu. Narożne elementy umożliwiają sprytne wykorzystanie powierzchni, która przy tradycyjnych elementach zazwyczaj zostaje zapomniana. Nowatorskie wzornictwo połączone z naturalnym, klasycznym i eleganckim drewnem nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru – meble zatem dobrze sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych aranżacjach. Szeroki wybór elementów natomiast pozwoli stworzyć spójną kompozycję całego mieszkania.

Praktyczna strona designu

Urządzając wnętrze należy zwracać uwagę nie tylko na estetykę i wzornictwo wykorzystywanych elementów, ale również na ich funkcjonalność oraz wysoką jakość stosowanych materiałów. Kolekcja mebli Unico marki Unimebel wykonana została z naturalnego drewna najwyższej jakości. Niepowtarzalne formy podkreślają subtelnie kunszt produkcji i dbałość o najmniejszy detal. Wklęsły kształt salonowych mebli nadaje całej kompozycji oryginalnego i designerskiego charakteru, a przy tym jest niezwykle praktyczny. Subtelne wybarwienia na jesionowym drewnie podkreślają naturalność elementów, wydobywając piękny koloryt i dodając wnętrzu klasycznej elegancji. W spójnej i harmonijnej aranżacji mieszkania doskonałym uzupełnieniem mebli salonowych Unico, do których zaliczyć można szafkę RTV i komodę – oba elementy dostępne są w dwóch wymiarach, będą toaletka z nadstawką, łóżko oraz lustro w klasycznej, drewnianej ramie. Dzięki dopasowanemu wzornictwu oraz wykorzystaniu tego samego materiału elementy te świetnie ze sobą współgrają tworząc jednorodną kompozycję świadczącą o wyjątkowych smaku i guście mieszkańców. Przy produkcji mebli z kolekcji Unico firmy Unimebel zastosowano jedynie wodne barwniki i wysokiej jakości lakiery oparte na komponentach przyjaznych środowisku, co dodatkowo podkreśla ich naturalny charakter.

meble

Kolekcja Unico firmy Unimebel

Marzenie o idealnym mieszkaniu jest możliwe do spełnienia. Wystarczy wprowadzenie w życie kilku sprytnych pomysłów, aby skutecznie oszukać ludzkie oko. Kolekcja mebli Unico firmy Unimebel to jednak coś więcej niż tylko sposób na uzyskanie optycznego złudzenia. Oryginalne wzornictwo, wyjątkowy design i naturalne materiały najwyższej jakości zapewnią całej aranżacji oryginalnego charakteru. Nowatorskie formy elementów stworzą natomiast nową jakość w każdym wnętrzu.

Wszystkie elementy zostały wykonane z drewna jesionowego.

Leave a Reply