Nowoczesny regał na książki: funkcjonalny i dekoracyjny

Nowoczesny regał, o wyjątkowym designie i funkcjonalności, z powodzeniem zastąpił popularne niegdyś meblościanki. Dziś regał pełni funkcję nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną. Ciekawa forma i nieprzypadkowe ustawienie książek, dokumentów i drobnych bibelotów tworzą fantastyczny mebel, który staje się prawdziwą ozdobą salonu.

nowoczesny regał na ksiażki 1

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

nowoczesny regał na ksiażki 2

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

nowoczesny regał na ksiażki 3

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

Zaplanuj i zostaw… przestrzeń

To, na jaki regał powinniśmy się zdecydować, zależy od tego, w jakiej przestrzeni zostanie on ustawiony. Chodzi tu zarówno o wielkość pomieszczenia, ale też kolorystykę, kształt, jak i styl, w jakim zostało zaprojektowane. Przed zakupem musimy się też zastanowić, co będziemy na nim trzymać – czy tylko książki, czy też inne ozdoby. Ogólny trend jest taki, żeby nie zapełniać regałów po brzegi. Lepiej zostawić kilka półek pustych albo postawić po jednym przedmiocie, czy książce. To też spowoduje, że unikniemy wrażenia „przeładowania”.

nowoczesny regał na ksiażki 4

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

nowoczesny regał na ksiażki 5

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

nowoczesny regał na ksiażki 6

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

Mały – duży, stojący – wieszany

O ile kiedyś regał służył tylko do przechowywania – teraz to dekoracja wnętrza. Różne wielkości, kolory, czy ułożenia półek. Niechętnie zapełniamy go po brzegi, a przedmioty, które na nim ustawiamy, podlegają ścisłej selekcji – książki i albumy z pięknymi okładkami, często ułożone kolorystycznie.

Warto zwrócić uwagę na Living Divani i ich ofertę regałów. Zarówno stojących, jak i wiszących. Regał Aero ze względu na swoją wielkość przypomina regały biblioteczne. Jest niezwykle prosty w formie, dlatego dobrze sprawdziłby się we wnętrzach minimalistycznych. Nieco innym typem regału jest ten z kolekcji Bukva. Po pierwsze możemy go powiesić, a po drugie ma pozakrywaną przestrzeń od frontu. Idealnie rozwiązanie dla pomieszczeń otwartych, gdzie możemy podejść do regału praktycznie z każdej strony. Jeśli we wnętrzu mamy dużo drewna to idealny będzie Off-Cut wykonany właśnie z tego materiału. A kiedy zależy nam na nietypowym ułożeniu półek to warto przeszukać ofertę MDF Italia. Znajdziemy tam m.in. regał Melody z zabudowanym tyłem, Randomito to natomiast zupełnie inny niż te znane nam, klasyczne regały – dużo wąskich przestrzeni, w których pomieścimy pojedyncze egzemplarze książek. A kiedy nasz regał chcemy potraktować jako miejsce nie tylko na książki a duże przedmioty np. rzeźby – warto zwrócić uwagę na Super Position również od MDF Italia. Drewno, stal… a teraz pora na szkło i regał Glass Shelves od – Glas Italia. Symetryczne rozłożenie półek o tej samej wielkości i to wszystko ze szkła.

nowoczesny regał na ksiażki 7

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

nowoczesny regał na ksiażki 8

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

nowoczesny regał na ksiażki 9

Regał dostępny w showroomie ROOMSdesign

Producenci mebli prześcigają się w pomysłach, swoją kreatywnością udowadniają, ze regał nie musi być zwykłym, kolejnym meblem ale i dekoracją. Kluczowym punktem we wnętrzu.

Leave a Reply