Wnętrza w starym stylu

Stylizowane meble tapicerskie nawiązujące do babcinego salonu to kolejny trend w urządzaniu wnętrz dla ludzi lubiących retro. Nowoczesne “stare” meble wykonywane są jednak w nowych technologiach, sprawiających, że choć wyposażenie wygląda jak z minionej epoki, to nie tylko jest wygodne i ładne, ale i bardzo trwałe.

Nie musimy się już obawiać, że ich użytkowanie spowoduje jakieś uszkodzenia. Nowoczesne konstrukcje kanap i foteli są stabilne i wytrzymałe, siedzenia i oparcia nie odkształcają się (co służy także naszemu zdrowiu, zapewniając stabilne podparcie dla kręgosłupa), a materiały obiciowe zachowują swoje barwy. Trwałość kolorów jest tak istotna, bo najmodniejsze są teraz kolory wyraziste, soczyste, jak intensywny żółty, różowy, pomarańczowy czy turkusowy.

Dużą popularnością cieszą się rozwiązania, które łączą klasycznie elegancki, lekki design z supermodnym kolorem np. tropikalnego nieba, zachowując niezbędne wyznaczniki komfortu – informuje Katarzyna Jakubowska z firmy Sits, producenta mebli tapicerowanych.

Zobaczmy stylowe meble tej firmy:

meble retro

fot. Sits

fotel retro

fot. Sits

wnetrza retro

fot. Sits

Zobacz także dizajnerskie patchworkowe meble i dodatki

Leave a Reply