Mały salon – gdzie to wszystko pomieścić?

Aranżacja małego salonu wymaga dużej pomysłowości. Musimy przecież mieć miejsce do odpoczynku, relaksu, zabawy, część przeznaczoną na kino domowe, a niekiedy – gdy urządzamy kawalerki – również do spania. A gdzie pomieścić wszystkie ubrania i przedmioty, niezbędne w każdym mieszkaniu?

Jeżeli urządzamy małe mieszkanie, przestrzeń musi być wykorzystana co do centymetra. Niezwykle funkcjonalne okażą się więc zabudowy od podłogi do sufitu. Dotyczy to zarówno szaf wnękowych, jak i regałów czy półek. Zobacz propozycje 🙂

Wybierając szafę, zdecyduj się na taką, która posiada drzwi przesuwne. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi uchylnych drzwi przesuwne nie potrzebują miejsca na zamykanie i otwieranie. Zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać na przykład stawiając przy ścianie regał lub komodę, czy w przedpokoju wieszając lustro lub montując wieszak na odzież wierzchnią.

szafa wnekowa

Fot. Komandor, drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne doskonale sprawdzą się w wąskich przejściach, korytarzach, przedpokojach i zabudowach wnęk – szaf, bibliotek, schowków i garderób. Można je zamontować nawet w pokojach ze skośnym sufitem, a więc na poddaszach lub pod schodami, by wykorzystać przestrzeń pod nimi.

drzwi przesuwne

Fot. Komandor, drzwi składano-przesuwne

Do aranżacji małych pomieszczeń w mieszkaniu – np. łazienek, projektanci marki Komandor polecają szafy wnękowe z systemem drzwi składanych lub składano-przesuwnych. Takie rozwiązanie pozwoli na większy i bardziej swobodny dostęp do wnętrza szafy i wszystkich jej zakamarków. Przy zastosowaniu drzwi łamanych łatwiej również zaplanować układ szuflad, koszy i innych elementów wysuwanych. Dzięki niemu niezależnie od ilości posiadanych w szafie przedmiotów z łatwością utrzymasz porządek. Drzwi składane można również zamontować w łazience, aby ukryć np. pralkę i kosz na bieliznę.

drzwi lamane

Fot. Komandor, drzwi łamane

Zobacz także jakie triki powiększą mały salon.

Jeżeli salon to niejedyne małe wnętrze, zobacz, że i mała łazienka może być funkcjonalna.

Polecamy również piękne szafy do sypialni.

 

One Response

  1. Małgorzata 1 maja 2012

Leave a Reply