Materiały wykończeniowe: designerski kwarc

Mają zaledwie 3 milimetry grubości. Są odporne niczym naturalny kamień. Można nimi wykończyć podłogę, ściany, blat kuchenny czy meble. Ich wzornictwo zachwyca architektów wnętrz na całym świecie. Płyty ze spieków kwarcowych Laminam to jeden z „najgorętszych” debiutów w obszarze materiałów wykończeniowych, a zarazem najnowszy produkt w portfolio sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Spieki kwarcowe marki Laminam to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności  kwarcu, iłów łupkowych, skał  granitowych i pigmentów ceramicznych. Granulat z powyższych surowców zostaje najpierw sprasowany. Następnie stosowana jest innowacyjna technologia spiekania granulatu, który wypalany  jest w temperaturze 1220 stopni. Dzięki tej metodzie powstają wielkoformatowe płyty Laminam, które są idealnie płaskie i mogą być docinane na konkretny wymiar  z bardzo dużą dokładnością.

Dekorian spieki kwarcowe Laminam zdjecie aranzacyjne 2

Płyty Laminam

Płyty Laminam dostępne są w rozmiarze 300 cm x 100 cm przy jednoczesnej grubości zaledwie 3 milimetrów. Jest to materiał bardzo wytrzymały, który poza dekoracją wnętrz stosowany jest m.in. jako okładzina elewacji budynków. We wnętrzach płyty ze spieków kwarcowych, które oferuje sieć salonów Dekorian, mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Mogą być używane, jako wykończenie podłóg, ścian i mebli. Bardzo często z płyt Laminam wykonywane są blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety.

Dekorian spieki kwarcowe Laminam zdjecie aranzacyjne 8

Płyty Laminam

Spieki kwarcowe to nie tylko bardzo dobre właściwości użytkowe, ale również nowoczesny design, odpowiadający oczekiwaniom najbardziej wymagających architektów wnętrz i klientów indywidualnych. Projektanci firmy Laminam obserwują światowe trendy w aranżacji wnętrz i co roku wprowadzają nowe kolekcje płyt do oferty. Obecnie portfolio marki Laminam liczy ok. 150 wzorów imitujących naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale i ich fakturę.

Dekorian spieki kwarcowe Laminam zdjecie aranzacyjne 3

Płyty Laminam

Parametry techniczne płyt Laminam sprawiają, że są one bardzo konkurencyjne względem innym materiałów wykończeniowych, w tym naturalnego kamienia, szkła czy drewna. „ Z jednej strony spieki kwarcowe są niebywale trwałe i odporne na uszkodzenia, z drugiej zaś są bardzo cienkie i lekkie. Metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg. Biorąc pod uwagę oryginalne wzornictwo i bogatą paletę kolorów, mamy do czynienia z idealnym materiałem wykończeniowym” – podkreśla Mariusz Kaperczak, Dyrektor Zarządzający siecią salonów Dekorian, w której dostępne są płyty Laminam.

Dekorian spieki kwarcowe Laminam zdjecie aranzacyjne 4

Płyty Laminam

Płyty ze spieków kwarcowych są odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia jej powierzchni. Spieki kwarcowe od Laminam doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Nie dopuszczają również do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów.

Dekorian spieki kwarcowe Laminam zdjecie aranzacyjne 5

Płyty Laminam

Ponadto, płyty oferowane przez salony Dekorian są bardzo odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Właściwości płyt pozostają niezmienne nawet przy intensywnej eksploatacji i częstym czyszczeniu. Ze względu na powyższe właściwości, najbardziej narażone na uszkodzenia blaty kuchenne wykonane z płyt Laminam objęte są 25-letnią gwarancją producenta.

Dekorian spieki kwarcowe Laminam zdjecie aranzacyjne 9

Płyty Laminam

Dystrybutorem płyt Laminam  w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 17 sklepami firmowymi w największych polskich miastach. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.dekorian.pl .

Dekorian spieki kwarcowe Laminam zdjecie aranzacyjne 31

Płyty Laminam

Leave a Reply