Modne dywane – podłogowe trendy na wiosnę

Wzory marokańskie, folk, styl contemporary i vintage, wyraziste kolory, a także artystyczne formy i zygzaki – oto jedne z najpopularniejszych trendów w nowoczesnym wzornictwie dywanowym. Trendy te odnajdziemy w wiosennej kolekcji sklepów Komfort.

Inspiracją dla stylu marokańskiego są dywany i tkaniny wytwarzane w różnych częściach tego kraju. Najpopularniejszym motywem jest tzw. marokańska koniczyna i ten właśnie wzór odnajdziemy m.in. na dywanach Artisan. W modzie są również motywy folkowe, których przykładem jest dywan Parzenica2.

dywany komfort

Dywany Artisan i Parzenica2

Styl contemporary (zwany również transitional) z kolei stanowi nowatorskie połączenie klasyki z nowoczesnością. Jest to klasyczny, tradycyjny wzór pokazany w nowoczesnym wydaniu, barwie, kolorze lub strukturze. Przykładem jest dywan Corsica, który wyróżnia opalizujące runo oraz kolorystyka w modnej tonacji petrol. W stylu contemporary utrzymane są również ekskluzywne dywany z kolekcji Timeless.

dywany komfort 2

Dywany Corsica i Timeless

Pokrewnym trendem jest vintage –  doskonałej jakości dywany celowo wizualnie postarzane, barwione tak, aby wyglądały na wiekowe, z przebarwieniami czy przetarciami. Przykładem są wykonane z najwyższej jakości nowozelandzkiej wełny dywany Omega Mistik Malachit, czy Omega Kashmir.

430390 Omega Mistik Malachit KOMFORT male

Dywan Omega Mistik

Bardzo modne są również dywany o intensywnej kolorystyce. Gładkie lub wzorzyste, stanowią przeciwwagę dla lansowanych od kilku sezonów stonowanych szarości i beży. Doskonale ożywiają wnętrze oraz dodają mu charakteru. Przykładem mogą być dywany: Daimond, Sunrise oraz Dor.

dywany komfort 3

Dywany Diamond

dywany komfort 4

Dywany Sunrise i Dor

W najbliższym sezonie nadal modna będzie geometria, a w szczególności trójkąty, paski i zygzaki. Odnajdziemy je m.in. na dywanach Diamond, Rio oraz Aura.

dywany komfort 5

Dywany Rio i Aura

Jednocześnie styliści Komfortu zwracają uwagę na bardziej subtelny wymiar dotychczasowych wzorów. Figury geometryczne oraz kwiaty przyjmują bardziej artystyczne formy, modne są dywany z wzorami wyglądającymi jak nieostre, senne obrazy. W tego rodzaju stylistyce utrzymane są m.in. Matrix i Opus Cosy. Równolegle producenci wprowadzają do oferty bardzo nowoczesne dywany z fotograficznymi wzorami urozmaiconymi akcentami kolorystycznymi (np. Flash)

dywany komfort 7

Dywany Matrix, Opus Cosy i Flash

Nowa oferta dywanów dostępna jest w sklepach Komfort oraz na www.komfort.pl.

Leave a Reply